• TV Nova
  • ZÁHADA VZNIKU: Proč film Dokonalý šéf vznikal téměř 8 let? Vznikl neřešitelný problém!

ZÁHADA VZNIKU: Proč film Dokonalý šéf vznikal téměř 8 let? Vznikl neřešitelný problém!

ZÁHADA VZNIKU: Proč film Dokonalý šéf vznikal téměř 8 let? Vznikl neřešitelný problém!
Zdroj: oficiální zdroj

Příběh sledující cestu zkušeného šéfkuchaře za michelinskou hvězdou se málem filmového zpracování ani nedočkal. Co jste nevěděli o filmu Dokonalý šéf s Bradleym Cooperem v hlavní roli?

Šéfkuchař Adam Jones, kterého ztvárňuje herec Bradley Cooper,  zažil tvrdý pád. Držitel dvou michelinských hvězd využíval své slávy a neohroženosti, propadl drogové závislosti a přišel o vše, na čem kdy pracoval. Nyní se snaží vrátit zpět na vrchol. Jeho cílem je otevřít si vlastní restauraci a vysloužit si třetí michelinskou hvězdu. Podaří se Adamovi obhájit své jméno a znovu dokázat, že jeho láska k jídlu a vaření je silnější než cokoliv jiného?

 

Hvězdně obsazený a kritiky velmi chválený snímek Dokonalý šéf se na začátku svého vzniku potýkal s nemalými problémy. Jaké zajímavosti se s ním pojí? 

 

FOTO:  oficiální zdroj

Přestože snímek vznikl v roce 2015, scénář byl hotový již v roce 2007. Psaná verze filmu se těšila velkému úspěchu, přesto se žádné studio neodvážilo projekt zrealizovat. Proto se film umístil na seznamu oblíbených, avšak nenatočených snímků (Black List of the Most Liked Unproduced Movies). V roce 2008 se scénář zalíbil režiséru Davidu Fincherovi a v hlavní roli se měl objevit Keanu Reeves. Od projektu se však zanedlouho téměř všichni distancovali. Rok 2012 vypadal pro Dokonalého šéfa nadějně, neboť snímek dostal nového režiséra Dereka Cianfrance. I ten krátce na to projekt opustil. Štěstí se na film pousmálo až v roce 2013, kdy režisérské křeslo obsadil John Wells a snímek se konečně začal natáčet.

 

Během natáčení byli na place často přítomni skuteční mistři svého oboru. Za zmínku stojí například světoznámý šéfkuchař Gordon Ramsay, Marco Pirre White, Marcus Wareing, anebo Clare Smyth. Právě tato slavná kuchařka byla údajně naprosto ohromena kulinářskými dovednostmi představitele hlavní role Bradleym Cooperem.

 

FOTO:  oficiální zdroj

Když bylo Bradleymu Cooperovi osm let, chtěl se stát buď hercem, nebo šéfkuchařem. V tomto filmu hraje šéfkuchaře. 

 

Herci při scénách v kuchyni pracovali se skutečnými sporáky, noži, dokonce i s opravdovým jídlem. 

 

V zájmu důkladné přípravy na svou roli navštěvoval Bradley Cooper kuchyni restaurace London's Restaurant Gordon Ramsay, která je sama držitelem tří michelinských hvězd.

 

Galerie

Snímek Dokonalý šéf sledujte 3. ledna ve 20:20 na Nově.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Hollywoodský záporák Tom Hardy byl zamlada pěkné zvíře. Úlisný i sladký a drogově závislý!

ODHALENO: 8 filmových scén, v nichž měli herci skutečný sex před kamerou. Jsou mezi nimi i velká jména!

PJ
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady