TOP 15: Žebříček nejlepších filmů roku 2017. A který se líbil vám? HLASUJTE!

TOP 15: Žebříček nejlepších filmů roku 2017. A který se líbil vám? HLASUJTE!
Zdroj: oficiální zdroj

Je tady začátek nového roku a to je ten nejlepší čas podívat se na nejlepší filmy, které se v českých kinech objevily v uplynulém kalendářním roce. Vybrali jsme patnáct nejlepších a nejzajímavějších, které byste si měli z minulého roku odnést. Pokud jste je neviděli, máte nejvyšší čas to napravit!

Baby Driver
Jde natočit muzikál tak, aby místo jazzu a tanečníků hrála drsná rocková hudba a místo lidí do rytmu burácely motory aut? Edgar Wright to dokázal a vystačil si přitom s jednoduchou zápletkou, jak rytmu a hudbě podřídit celý film. Prostě si vymyslel kluka, který pomáhá gangsterům ve svém autě uprchnout z místa činu. Od začátku se šlape do pedálů jako o život, teprve na konci této zběsilé honičky vám dojde, že ten příběh je možná až příliš jednoduchý, ale to vůbec nic neubírá na kouzlu.

FOTO:  oficiální zdroj

Blade Runner 2049
Pomalé tempo tříhodinového sci-fi by leckoho mohlo před zhlédnutí odradit, v případě pokračování kultovního Blade Runner z roku 1982 se však vyplatí. Sequel na originální snímek navazuje jak zápletkou, tak podobným duchem. Replikanty místo vysloužilého Harrisona Forda tentokrát hledá neméně skvělý Ryan Gosling.
FOTO:  oficiální zdroj

Dunkerk
Každý nový film Christophera Nolana je obrovská událost a nejinak to bylo i při uvedení jeho rekonstrukce evakuace britských vojáků z okupované Francie během německého bleskového útoku v roce 1940. Nolan, na rozdíl třeba od Zachraňte vojína Ryana, nenechal diváky dlouho budovat vztahy mezi vojáky, ale rovnou je poslal uhýbat před kulkami a polykat poslední kapky vzduchu v potápějící se lodi. Podle všeho to vypadá, že Dunkerk bude i mezi favority na nejbližších Oscarech. Rozhodně zaslouženě, nejlepší válečný film posledního desetiletí.
FOTO:  oficiální zdroj

Ghost in the Sheel
Hollywoodská adaptace kultovní japonské opus magma Ghost in the Shell se před premiérou setkávala s dychtivým, ale často také opatrným nebo přímo skeptickým očekáváním. Na filmový zážitek nakonec Ghost In the Shell povyšuje úžasná výprava. Z japonského originálu dělá kromě příběhu skvost hlavně do nejmenších detailů propracovaná animace futuristické metropole. Za zmínku stojí i americká kráska Scarlett Johansson.
FOTO:  TV Nova

John Wick 2
Legenda podsvětí se původně měla odebrat do důchodu. V druhém dílu krimi thrilleru zůstane po Johnu Wickovi nejen dvojnásobný počet mrtvol, ale i čistá akce, jež baví po celou dobu stopáže. I když jsou některé Wickovy kousky téměř nereálné, nelogičnost mu divák díky neustálým překvapivým zvratům snadno odpustí. A hlavně Keanu Reeves je naprosto perfektní!
FOTO:  Oficiální zdroj

Lady Bird
Americké filmy z prostředí středních škol jsou vyčpělé téma, ale Lady Bird je zajímavé drama díky tomu, že celý děj, který se odehrává na střední škole, je odsunut do pozadí a film se hlavně soustředí na pocity hlavních i vedlejších hrdinů. Snímek skvěle popisuje jednotlivá stádia dospívání, ale zabývá se i vážnými lidskými problémy, jako hledání identity, homosexualita, milostné vztahy nebo nezaměstnanost. Film staví své postavy do těžkých životních situací, a pak začne rozebírat jejich emoce.
FOTO:  oficiální zdroj

Logan: Wolverine
Hugh Jackman se vrací v roli Wolverina a zároveň se s ní loučí. Svým fanouškům předložil všechno, co očekávali – akční story, drsný charakter hlavní postavy i naději pro příští generaci X-Manů. Z jejich rodiny tentokrát zůstal jen Profesor-X v podání Patricka Stewarta. Oba nemocné hrdiny objeví dívka Laura, která se profesorovi zjevovala v záchvatech…
FOTO:  oficiální zdroj

Strážci Galaxie Vol. 2
Tento snímek je dokonalou hollywoodskou zábavou v tom nejlepším slova smyslu, s perfektně vybroušeným produktem, jenž přesně odpovídá moderním nárokům na akční velkofilmy i na diváckou poptávku po filmařské, vypravěčské a řemeslné kvalitě. Je to svižný a vtipný film. Jen je potřeba vidět první Strážce Galaxie a trochu se orientovat v osmdesátkové popkultuře, protože narážky dovedou být poměrně sofistikované.
FOTO:  oficiální zdroj

Thor: Ragnarok

Třetí vydání filmu o Thorovi z dílny studia Marvel zavede diváky na opačný konec vesmíru, kde bůh hromu skončil bez svého mocného kladiva, zato se spoustou hlášek a skvělých vizuálních efektů. Vůbec se nepodobá svým předchůdcům, naopak se humorem přibližuje Deadpoolovi a barevností Doctoru Strangeovi.
FOTO:  oficiální zdroj

To
Coulrofobií trpí po zhlédnutí filmové adaptace stejnojmenného hororu Stephena Kinga asi každý divák. V novoanglickém Derry se každých dvacet sedm let opakují stejné hrůzy – mizení dětí, vraždy, katastrofy. Parta puberťáků přijde na to, že se všemi událostmi má spojitost tančící klaun Pennywise… A rozhodnou se mu čelit sami.
FOTO:  oficiální zdroj

T2 Trainspotting
Danny Boyle v pokračování devadesátkového hitu už neřeší závislost na drogách, ale nostalgické vzpomínání přestárlých závisláků z Edinburghu. Mark Renton, kterého opět hraje Ewan McGregor, se po dvaceti letech od svého útěku s igelitkou plnou peněz vrací domů a setkává se se starými známými. Jejich osudy opět dokresluje výborný soundtrack.
FOTO:  oficiální zdroj

Válka o planetu opic
Nový snímek navazující na předešlý Úsvit planety opic potěší věrné fanoušky série. Zároveň však nabízí poutavou podívanou i pro nezasvěceného diváka. Režisér Reeves spojil staré s novým a vytvořil koncept, který se bezpochyby zapíše do dějin sci-fi dramatu. Vybírá si silná témata a neváhá je zpracovat čistě, jednoduše, ale o to efektivněji. V jeho podání se i z celkem mainstreamové honby za pomstou stává náramná podívaná.
FOTO:  oficiální zdroj

Valerian a město tisíce planet

Luc Besson naplnil tenhle odlehčený blockbuster výbušnou energií, která pohání epizodickou pohádkovou strukturu, v níž nejde o záchranu světa, ale hlavně o zábavu - a svatbu. Staromilskost v romantické lince a určitá naivita, která provází gagy i hlavní zápletku, jsou ale funkční - dělají z Valeriana nekomplikovaný svět s nekomplikovanými hrdiny, kde je bezpečné a nesmírně úlevné se pohybovat a jen se nechat oslňovat.
FOTO:  TV Nova

Wind River
Neotřelé krimi z drsného Wyomingu uvedl v české předpremiéře karlovarský filmový festival. Vyšetřování záhadné smrti mladé indiánky se ujímá nezkušená agentka FBI. Pomáhá jí místní stopař, který se vyrovnává se ztrátou své dcery. Komorní drama dokázalo, že kvalitní film se dá udělat i bez vysokého rozpočtu nebo počítačových triků.
FOTO:  oficiální zdroj

Wonder Woman
Kombinace řecké mytologie, konverzační komedie a válečného dramatu, zasazená do komiksového světa, ale překvapivě funguje. Protože si tvůrci dali tu práci a prve vykreslili zázemí postav, než je pustili do bitevní vřavy. Chemie mezi ústřední dvojicí je uvěřitelná a hlavní hrdinka je nejen krásná, statečná a odhodlaná, ale i sympatická svým ušlechtilým idealismem, který vybízí k následování.
FOTO:  oficiální zdroj

Český film roku: Milada
Citlivý film, který líčí osud jedné statečné ženy, která vždy preferovala štěstí a svobodu našeho státu před vlastním štěstím a klidem. Film se nesoustředí výhradně na období posledních roků Milady Horákové, ale začíná v 30. letech, kdy cestovala Evropou a byla aktivní v otázkách solidarity, a to především na poli sociální spravedlnosti, sociální péče a zabezpečení. Značnou část snímku zabírají dvě vězeňské etapy, za nacistů a za komunistů.
FOTO:  TV Nova


Co se těsně nevešlo:
Velký dar, Uteč, Spider-Man: Homecoming
 

Který z filmů byl loni ten opravdu nejlepší? HLASUJTE!


A pokud vám některé filmy chybí, podívejte se, kam je hodnocení ve fanouškovských žebříčcích zařazuje:

Nejhorší filmy: Padesát odstínů temnoty, Mumie, Emoji ve filmu, Temná věž, Hora mezi námi, Ferdinand

Ne tak dobré, jak byste si přáli: Vetřelec: Covenant, Transformers: Poslední rytíř, Star Wars: Poslední z Jediů, Masaryk, Vražda v Orient expresu

Ne tak špatné, jak čekáte: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Auta 3, Rychle a zběsile 8

Máte rádi, ale stydíte se za to:
Život, Zabiják & bodyguard, Suburbicon: Temné předměstí

Souhlasíte s tímto výběrem? A který film je pro vás tím nejlepším za uplynulý rok?


NEPŘEHLÉDNĚTE:
PRVNÍ DOJMY: Ambiciózní film Milada stojí za vidění hlavně díky fenomenální herečce v hlavní roli

OBROVSKÁ SATISFAKCE: Dokonalý Matt Damon táhne svým výkonem nový film. Získá dalšího Oscara?

NÁVRAT VE VELKÉM STYLU: Valerian a město tisíce planet má zaděláno na hit roku! RECENZE

ANKETA: Vraždící klauni, monstra, stárnoucí nacisté, ale i láska. Jaké jsou nejlepší filmy podle Stephena Kinga? HLASUJTE!

Autor: Maci

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady