Hlas, který si vás podmaní: Věděli jste, kdo v češtině nadaboval Severuse Snapea? Znáte ho i z Ordinace!

Hlas, který si vás podmaní: Věděli jste, kdo v češtině nadaboval Severuse Snapea? Znáte ho i z Ordinace!
Zdroj: Archiv TV Nova

Herec Alan Rickman si v sérii o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi zahrál tajemného bradavického učitele Severuse Snapea. Tato postava byla výrazná i svým nezaměnitelným hlasem. Víte, kdo herce daboval v češtině?

Alan se narodil 21. 2. 1946 v Londýně a vždy spíš tíhnul k divadlu než k filmu. Rád se ale udržoval v rovině, kdy mohl dělat obojí. Před kamerou často ztvárňoval smutné intelektuály, nerudné bručouny nebo temné osobnosti. Na celém světě se proslavil hlavně účinkováním ve filmu Láska nebeská a sérii o Harrym Potterovi.

FOTO:  9gag.com

Na první pohled působí Alan Rickman chladně a odměřeně. Za jeho projev může i řečová vada, která spočívá v jeho pevném sevření spodní čelisti. Možná i právě proto se stal jedním z nejobsazovanějších filmových padouchů poslední doby.

Galerie

V roli profesora Snapea propůjčil Rickmanovi hlas Aleš Procházka, kterého můžete znát i ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde si zahrál architekta Richarda Petra. Za těch pár let, které s Alanem prostřednictvím dabingu strávil, si k němu utvořil vztah. I proto ho velmi zasáhlo, když americký herec minulý rok zemřel na rakovinu. Aleš Procházka v českém prostředí daboval mimo jiné i Toma Hankse, Benedicta Cumberbatche, Roberta Downeyho jr. nebo postavu Toma Kranicha v seriálu Kobra 11.


Alana Rickmana v roli Severuse Snapea můžete vidět ve filmu Harry Potter a Vězeň z Azkabanu v sobotu 16. 12. ve 20:20 na Nově nebo v neděli 17. 12. od 17:30 na Nova Cinema!

Dne 18. 1. 2018 od 19.00 hodin zahraje v O2 areně živě Český národní symfonicky orchestr nezapomenutelnou hudbu Johna Williamse z filmu Harry Potter a Tajemná komnata, zatímco film bude promítán ve vysoké kvalitě na dvanáctimetrovém plátně! Lístky na FIlmové koncertní turné Harry Potter in concert můžete vyhrát ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Další ZAJÍMAVOSTI z filmu Harry Potter a Tajemná komnata: Malfoy v slzách a úloha pro mámu tvůrce

Filmové koncertní turné Harry Potter a Tajemná komnata exkluzivně v O2 areně! Na co se můžete těšit?

Pád na dno, dluhy i slušná herecká kariéra: Co dnes dělají herci z Harryho Pottera?

Sdílet

Nejnovější videa

Články