Legenda o Zorrovi: Zlámané kosti, mnoho zvířat a několik mrtvých. Jaké další zajímavosti přináší tento film?

Legenda o Zorrovi: Zlámané kosti, mnoho zvířat a několik mrtvých. Jaké další zajímavosti přináší tento film?

V dobrodružném filmu Legenda o Zorrovi se hlavní hrdina vydává na životní úkol, při kterém bude v ohrožení nejen on, ale i jeho rodina. Film režiséra Martina Campbella se tentokrát odehrává v slunné Kalifornii.

Další příběh o ochránci chudých začíná deset let od okamžiku, kdy končilo předchozí dobrodružství. Od té doby se stalo v Zorrově životě hodně důležitých věcí, které jsou patrné z dalšího filmu.

V akčním dramatu Legenda o Zorrovi můžeme opět vidět v hlavních rolích Antonio Banderase, který měl v minulosti několik nominací na Zlatý glóbus, a oscarovou herečku Catherine Zetu-Jones. V desetiletém mezidobí mezi oběma filmy se Alejandro (Banderas) a Elena (Zeta-Jones) vzali a mají spolu již desetiletého syna Joaquina (Adrian Alonso). Ten neví, že jeho otec je právě ten Zorro, kterého tolik obdivuje a vyčítá mu, že není stejně tak statečný jako bájný hrdina.

Alejandro touží konečně po normálním životě, a proto si masku Zorra obléká jen zřídka, jeho pocit po spravedlnosti v něm totiž stále je. Ten se probudí i ve chvíli, kdy několik prominentních obchodníku a místních magnátů začne vymýšlet zločinné plány. V tu chvíli už je Zorro připraven vše překazit. Jenže teď není ohrožen jen jeho život, ale i život jeho rodiny. Jak tohle dopadne?

Galerie


8 TOP zajímavostí filmu Legenda o Zorrovi:

1) Tvůrci chtěli oživit a vrátit starého Zorra, kterého hrál Anthony Hopkins. Ten si však řekl moc velký honorář, a tak z této myšlenky sešlo.

2) Zorrův syn Joaquin je desetiletý kluk z Mexika, který už natočil dva filmy. Jelikož ale neumí ani slovo anglicky, musel se všechny dialogy učit foneticky.

3) Sám Banderas měl během natáčení jen několik šrámů, ale někteří z jeho osmi dablerů skončili se zlomenými zápěstími a přeraženými čelistmi.

4) Zorrova hřebce si zahrálo 11 různých černých koní.
5) Během natáčení filmu bylo použito 40 koní, 29 krav, 15 prasat, 15 oslů a 50 kuřat.

6) Film měl rozpočet 75 milionů dolarů a na celém světě v kinech vydělal 142 milionů dolarů.


7) Ve filmu zemřelo celkem 13 lidí.

8) Slovo zorro znamená ve španělštině liška.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

TOP 10 filmu Zorro: Tajemná tvář. Tvrdý výcvik herců a rekordní počet mrtvých. To vás dostane!

Antonio Banderas vůbec neměl být herec! Sen o jiné kariéře mu překazilo vážné zranění

Sendvič mění barvu... TO JSOU CHYBY! V čem se ještě sekli tvůrci filmu Sám doma a bohatý?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady