ODHALENÍ Z NATÁČENÍ: Vyzáblá Megan Fox musela kvůli Transformers výrazně přibrat. Poznali jste to?

ODHALENÍ Z NATÁČENÍ: Vyzáblá Megan Fox musela kvůli Transformers výrazně přibrat. Poznali jste to?
Zdroj: TV Nova

Už je tomu více než 30 let od zrodu oblíbených postav Transformers a následně i filmů plných speciálních efektů, složitých zápletek a fantaskních aut, které se v okamžiku dovedou přeměnit v neporazitelné bojovníky. Jak vznikal první film?

Přestože filmy Transformers jsou známé po celém světě, stále toho existuje mnoho, co jste o oblíbených, bojovných robotech a bláznivých reinkarnacích možná ještě neslyšeli.


1. Při vytváření prvního snímku Tranformers v roce 2007, režisér Michael Baye dal fanouškům možnost napsat na oficiální web Transformers část Optimova dialogu. Slíbil, že z nápadů fanoušků použije alespoň jednu větu a opravdu! - Z mnoha dialogů napsaných diváky nakonec použil větu: "Svoboda je právem všech vnímajících bytostí."


2. Možná jste si všimli vojáků a vojenské techniky v celé řadě záběrů filmu. Překvapivé je, že mnoho z nich byly opravdoví vojáci a skutečné vojenské tryskáče, které pilotovali profesionální vojenští piloti. Režisér Bay totiž uzavřel dohodu s různými pobočkami americké armády, díky níž vojáci dostali možnost se objevit na obrazovce.

FOTO:  Archiv TV Nova


3. Věděli jste, že první díl Transformers i jeho pozdější verze byly opravdu lukrativní? Všechny čtyři filmy dohromady celosvětově vydělaly více než 3.7 miliardy amerických dolarů.


4. Podobně jako mnoho dalších ság o robotech, i Transformers pocházejí z Japonska a světe div se - zrodily se ze dvou různých hračkářských linií, konkrétně robotů Diaclone a Microman. Americká společnost Habsbro totiž koupila americká distribuční práva a formy na výrobu těchto figurek od japonské hračkářské společnosti Takara. Habsbro nato přejměnovala oba typy robotů na Autoboty a Decepticony a udělala z nich dvě nepřátelské strany. Následně Habsbro pověřila Marvelovského spisovatele Boba Budianského k napsání pozadí a historie.


5. Ve filmu Transformers se objevil hit od skupiny Linking Park. K tomu došlo díky tomu, že skupina potkala filmovou hvězdu Megan Fox na svém koncertě. Linking Park herečku oslovili ohledně možné spolupráce a hit "What I´ve done" následně zazněl při filmových titulcích.


6. Známý herec Tyrese Gibson si tolik přál objevit se v Transformers, že tvůrcům za svoji roli dokonce zaplatil.


7. Možná vás překvapí, že datum premiéry filmu bylo stanoveno ještě předtím, než se film vůbec začal natáčet a předtím, než byli herci obsazeni.


8. Zajímavý je rovněž fakt, že herečka Megan Fox svoji životní roli málem nedostala, a to ne kvůli nedostatku hereckého talentu, ale proto, že byla moc hubená. Během tří týdnů před natáčením tak musela nabrat tři kila, aby se ve filmu mohla objevit.

Galerie9. Také vás určitě překvapí, že filmový slogan "Jejich válka. Náš svět." byl původně určen pro AVP: Aliens vs. Predators.


10. Tipli byste si, podle koho byla pojmenována legendární postava Mikaely Banes, kterou ztvárnila Megan Fox? - Ačkoliv je to žena, její jméno bylo inspirované holywoodským producentem Michaelem Bayem.


Film Transformers z roku 2007 můžete sledovat v neděli 29. října od 20.00 na stanici Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ani megahitu Počátek se nevyhnulo několik klasických filmových chyb! Všimli jste si všech?POT, KREV A SLZY: Jakou přípravou museli projít herci filmu 300: Vzestup říše? Budete v šoku!


 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady