• TV Nova
  • NOVÁ AMERICKÁ KRÁSA? Film Suburbicon popisuje americký sen jako nejhorší noční můru!

NOVÁ AMERICKÁ KRÁSA? Film Suburbicon popisuje americký sen jako nejhorší noční můru!

Je Amerika opravdu zemí šťastných lidí? Není americký sen pouze výmyslem skupinky intelektuálů? A je rasismus stále reálnou hrozbou? Na otázky, které dodnes trápí nejen Američany, odpovídá nový film George Clooneyho Suburbicon.

Suburbicon, v němž hlavní role ztvárnili herci Matt Damon a Julianne Mooreová, se odehrává ve stejnojmenném americkém městečku. Zdejší poklidný život naruší nejprve série neuvěřitelných zločinů a především reakce místních obyvatel na černošskou rodinu, která se nově přistěhovala.

FOTO:  TV Nova


Je zvláštní, že film vznikal v době, kdy se v Charlottesville v americkém státě Virginia uskutečnil pochod příznivců americké radikální pravice. Dvacetiletý neonacista pak autem vjel do davu odpůrců bělošských radikálů, zabil jednu ženu a dvě desítky osob zranil. To ukazuje, že rasové napětí v Americe stále nezmizelo.

Galerie


Damon ve filmu Suburbicon ztvárnil hrdinu jménem Gardner Lodge, jehož trápí dluhy a pomalu se mu rozpadá rodinný život. Manželka v podání Julianne Mooreové je upoutaná na invalidní vozík a událost, která to zapříčinila, dává Lodgeovi za vinu. Mooreová ve snímku ztvárnila dvojroli – kromě manželky hraje ještě její dvojče Margaret, kterému skrytě závidí jeho normální život.


Snímek přijde do českých kin 9. listopadu 2017, a to si nesmíte nechat ujít!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
GEORGE CLOONEY a MATT DAMON vyhlašují útok na Oscary: Jeden z nich bude stát před kamerou a druhý za ní! Bude to film roku?
Maci/nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady