NOVÁ AMERICKÁ KRÁSA? Film Suburbicon popisuje americký sen jako nejhorší noční můru!

Je Amerika opravdu zemí šťastných lidí? Není americký sen pouze výmyslem skupinky intelektuálů? A je rasismus stále reálnou hrozbou? Na otázky, které dodnes trápí nejen Američany, odpovídá nový film George Clooneyho Suburbicon.

Suburbicon, v němž hlavní role ztvárnili herci Matt Damon a Julianne Mooreová, se odehrává ve stejnojmenném americkém městečku. Zdejší poklidný život naruší nejprve série neuvěřitelných zločinů a především reakce místních obyvatel na černošskou rodinu, která se nově přistěhovala.

FOTO:  TV Nova


Je zvláštní, že film vznikal v době, kdy se v Charlottesville v americkém státě Virginia uskutečnil pochod příznivců americké radikální pravice. Dvacetiletý neonacista pak autem vjel do davu odpůrců bělošských radikálů, zabil jednu ženu a dvě desítky osob zranil. To ukazuje, že rasové napětí v Americe stále nezmizelo.

Galerie


Damon ve filmu Suburbicon ztvárnil hrdinu jménem Gardner Lodge, jehož trápí dluhy a pomalu se mu rozpadá rodinný život. Manželka v podání Julianne Mooreové je upoutaná na invalidní vozík a událost, která to zapříčinila, dává Lodgeovi za vinu. Mooreová ve snímku ztvárnila dvojroli – kromě manželky hraje ještě její dvojče Margaret, kterému skrytě závidí jeho normální život.


Snímek přijde do českých kin 9. listopadu 2017, a to si nesmíte nechat ujít!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
GEORGE CLOONEY a MATT DAMON vyhlašují útok na Oscary: Jeden z nich bude stát před kamerou a druhý za ní! Bude to film roku?
Sdílet

Nejnovější videa

Články