Co mají společného český film Život je život a Piráti z Karibiku? Tato podoba není náhoda!

Co mají společného český film Život je život a Piráti z Karibiku? Tato podoba není náhoda!

Jaké detaily filmařům unikly? A proč se ve filmu objevil tunel Blanka? Podívejte se na největší zajímavosti o filmu Život je život!

Česká komedie Život je život přišla poprvé do kin v roce 2015. Tento film natočil známý režisér Milan Cieslar, který má za sebou několik úspěšných filmových projektů, například film Colette. Cieslar obsadil do komedie samá herecká esa, která aspoň trochu předurčují úspěch. A to tento film rozhodně měl! Film Život je život je bláznivá komedie, u které se člověk rozhodně pobaví. Jednu z hlavních rolí ztvárňuje známý herec Ondřej Vetchý, morousovitého a přísného Františka. Ten by si přál, aby jeho tři dcery měly schopné a úspěšné muže. Jenže to se mu neplní. Nejstarší dcera se i se svým neúspěšným mužem vrací zpět k rodičům a ve volných chvílích se pokoušejí o dítě. Prostřední dcera si také nenachází muže tatínkových snů. Naopak, lepí se na ni jen naprostí exoti a troubové. Ta nejmladší je na tom ze všech tří sester asi nejhůř. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Františkovu ráznou povahu vyvažuje jeho žena, klidná Jana (Simona Stašová), která nechce jet letos na dovolenou jako vždy na „Mácháč“, ale k moři.

FOTO:  TV Nova

Jaké zajímavosti doprovází tento film? Podívejte se!

1) Komedie se stala nejúspěšnějším českým filmem roku 2015!

2) V kinech film vidělo 258 274 diváků a vydělal skoro 33 milionů.

3) Natáčení probíhalo i v tunelu Blanka. Ten v tu dobu ještě nebyl veřejnosti zpřístupněn.

4) Herečka Kristína Peláková absolvovala školu teprve měsíc před začátkem natáčení. Byla to její první filmová zkušenost.

Galerie5) Auto, které je zaparkované v řadě vozidel, když se Jana stěhuje od Františka, je stejné jako policejní vůz, kterým František a Lucie pronásledují zločince tunelem Blanka. Totéž auto i registrační značka si ve filmu zahraje i taxi, které veze Janu k její rodící dceři.

6) Bojovat s mačetou učil Kristínu Pelákovou profesionální koordinátor kaskadérů Martin Hub.
 

7) Tvůrci filmu se dostali i na loď, na které vznikal snímek Piráti z Karibiku! Část natáčení totiž probíhala v Itálii. Replika lodě La Grace ze 17. století brázdí středomoří a právě na ní mohl v Itálii natáčet i štáb filmu Život je život.

Českou komedii Život je život můžete vidět v pátek 13. října ve 20:20 na Nově, nebo v sobotu 14. října v 18:05 na Nova Cinema.

 

Sledujte české filmy online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JAK BÁSNÍCI NEZTRÁCEJÍ NADĚJI: Proč Veverka natáčela ve spodním prádle a jakou roli ztvárnil producent Šmídmajer?

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady