• TV Nova
  • VELKÝ PRŮŠVIH při první klapce filmu Kameňák 4: Filmový štáb ji zcela nepochopitelně zničil!

VELKÝ PRŮŠVIH při první klapce filmu Kameňák 4: Filmový štáb ji zcela nepochopitelně zničil!

VELKÝ PRŮŠVIH při první klapce filmu Kameňák 4: Filmový štáb ji zcela nepochopitelně zničil!

Na obrazovky TV Nova míří další díl oblíbené série Kameňák. Čtvrtý díl již ale není dílem Zdeňka Trošky, nýbrž režiséra Jána Nováka. Po boku Václava Vydry se objeví opět Jiří Pomeje nebo třeba David Gránský. Přinášíme vám TOP 10 největších zajímavostí, které se staly v průběhu natáčení.

Jaký je děj filmu Kameňák 4? Protože Vilma odjíždí navštívit do Austrálie dceru, otec Pepan (Václav Vydra) zůstává se synem Pepíkem doma sám. Začne panovat ryze mužská domácnost, kde slova žehlení a kuchyně jsou tabu. Vlasta (Dana Morávková) vycítila opuštěného samce a začíná se kolem Pepana motat. Ten ale na baby nemá čas. Stal se totiž novým starostou Kameňákova. Společnost mu dělá tajemník Bohouš (Bohumil Klepl), se kterým se Pepan snaží vytvořit nový policejní tým. Společně postupně jmenují členy týmu a snaží se přijít na kloub zázračné modré vodě, která má vliv na marihuanové "bylinky".

Tento příběh zná snad každý. Víte o TOP 10 největších zajímavostech, které film doprovázely, nebo se staly přímo v průběhu natáčení?

1. Celý film byl natočen za pouhých 16 dní. Celovečerní filmy se však standardně natáčejí zhruba 25 dní.

2. Původní rozpočet se navýšil o 2,5 milionu korun, když Česko zasáhly povodně. Velká voda zatopila Mělník, kde se v té době natáčelo, a režiséři museli čekat 5 dní, než voda opadne.

3. První natáčecí den se podle režiséra měl nést ve velkém stylu. Napěněné šampaňské pokřtilo první klapku, aby přinesla vznikajícímu filmu úspěch. Tvůrci však klapku za 60 tisíc korun zničili. Byla totiž elektronická.

4. Mafiána Džoržina si měl původně zahrát František Ringo Čech. Ten se ale prý vymluvil na práci na zahradě. "Řekl, že se na to může vybodnout, a protože to bylo na poslední chvíli, byl jsem režisérem donucený, abych tu roli vzal já," doznal se producent Pavel Pásek.

5. Režisér Zdeněk Troška čtvrtý díl nenatočil, i když ho přemlouvali Jiří Pomeje a Pavel Pásek. Režisérovo heslo totiž zní "třikrát a dost".

6. Ve filmu se objevily ukázky z filmu Kameňák 2, ve scéně, kdy se mladý policista dívá na televizi. Na stejný díl Kameňáku se v 57. minutě dívala i Alice Bendová, představitelka Jarmily.

7. V jedné filmové scéně je vidět v centru města výlepová plocha. Visí na ní plakát na "Babovřesky 7", který odkazoval na další Troškův film.

8. Předcházející díly Kameňáku měly v průměru stopáž kolem 100 minut. Kameňák 4 má pouze 88 minut.

9. Ve všech scénách je slunečno.

10. Slovenská herečka Lucia Molnárová ztvárnila ve filmu roli Kamilky Kohnové. Protože neuměla dobře česky, předabovala jí Ivana Korolová.

 

Celý film můžete vidět v pátek 8. 11. na TV Nova od 20:20 hodin, nebo ve středu 13. 11. na Nova Cinema od 18:20 hodin.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady