MISTŘI ZASTAVÁRNY: Neuvěříte, co všechno se lidé snaží prodat! Koupili byste si něco z toho?

MISTŘI ZASTAVÁRNY: Neuvěříte, co všechno se lidé snaží prodat! Koupili byste si něco z toho?
Zdroj: Archiv TV Nova

Utrácí desítky tisíc dolarů denně, jen aby vydělali dvojnásobek! To jsou Mistři zastavárny. Lidé do této zastavárny přicházejí s jediným cílem, a to prodat různé předměty, které vlastní. Fantazii se meze nekladou, a tak není žádným překvapením, že s sebou přinášejí vzácné artefakty, předměty celebrit nebo jen staré harampádí...

Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný podnik založený Richardem Harrisonem už roku 1988. Po několika letech rodinný byznys převzal jeho syn Rick Harrison. Pořad zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií.

FOTO:  Archiv TV Nova

V reality show dále učinkují Rickův syn Corey Harrison, který jednou převezme rodinný podnik po svém otci, Coreyho nejlepší kamarád Austin Russell. Nedílnou součástí každého dílu jsou neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem, kteří spolu občas nedokáží vyjít. Ve Spojených státech se jedná o druhou nejpopulárnější reality show, první místo patří Pařbě v Jersey Shore z produkce MTV.

Podívejte se na největší zajímavosti ze seriálu Mistři zastavárny, které jste rozhodně netušili:
1) Nejstarším předmětem v zastavárně byl řecký drachm, který je datován do roku 325 př. n. l.

2) Lynyrd Skynyrd jsou jedni z nějvětších fanoušků zastavárny, dokonce nazpívali i jejich oficiální hymnu s názvem Winning Isn’t Everything.

3) Pro potřeby natáčení byla část prodejny oddělena, aby do ní neměli přístup turisté. Vše probíhá u jiné pokladny, než kterou lze vidět v pořadu. Turisté alespoň tuto část prodejny fotografovali, a proto lze na pokladně vidět pásku nefotit tímto směrem.

4) Rick Harrison prozradil, že nejpodivnějším předmětem, který kdy vykoupil, bylo 200 let staré ručně malované japonské porno. V prodejně vystavené není, Rick se bál reakce jeho matky.

5) Nejdražším předmětem v zastavárně byla k roku 2014 cigaretová krabička, která patřila J. F. Kennedymu, v ceně 125 000 amerických dolarů.

Galerie


6) Rick Harrison ve své autobiografii uvedl, že důvod, proč diváci vidí více návštěvníků své vBNěci prodávat, než zastavovat, je ten, že druzí jmenovaní si často nepřejí být ve vysílání.

7) Po uvedení první série zažil podnik obrovský rozkvět. Vedení bylo bombardováno žádostmi o zaměstnání a fronty zákazníků dosahovaly až před vchod zastavárny. Muselo být najato 30 dalších zaměstnanců!

8) Nejstarší zbraň prodaná v zastavárně je Blunderbuss z roku 1750.

9) V zastavárně nikdy neakceptovali předměty se svastikou, ať byly sebevíc cenné.

10) S obrovskou popularitou pořadu bohužel přišly i problémy. Mnoho lidí do zastavárny volá pod smyšlenou záminkou a se smyšleným jménem, aby si z majitelů udělali legraci, a poptávají neexistující předměty.

11) Mezi nejdivnější věci, co se lidé snažili v zastavárně prodat, patří například cena Grammy, limitovaná edice plechovek od oblíbeného nápoje, první vydání Playoboye, nafukovací plovák s podpisem Davida Haselhoffa nebo auto z filmu Wayneův svět.


Napínavou reality show Mistři zastavárny můžete sledovat každý den od 19:25 na kanálu Nova Action, a to hned dva díly po sobě!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10: Kdo vymyslel amarouny a co znamená výraz humidovat? Tohle jste o seriálu Návštěvníci netušili!

Intimní okamžiky i jedinečné příběhy. Na obrazovky TV Nova míří unikátní reality Malé lásky 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady