Nesmrtelný Semir a jeho parťáci. Kultovní seriál Kobra 11 nyní na Nova Plus!

Nesmrtelný Semir a jeho parťáci. Kultovní seriál Kobra 11 nyní na Nova Plus!
Zdroj: FANDA

Německý akční seriál Kobra 11 je už téměř 20 let nesestřelitelnou stálicí všech televizních kanálů, na kterých se vysílal. Nyní ho můžete sledovat i na videoportálu Nova Plus.

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou zloději aut, vrahové a vyděrači. Muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit naši bezpečnost. Tenhle slogan vás už od roku 1996 láká k televizním obrazovkám. Tak začíná každý díl nejúspěšnějšího německého akčního seriálu v historii – Kobra 11.

Stanice Nova Action přináší každý den několik dílů legendárního seriálu. Pamatujete si ale na začátky dálničního oddělení policie? Pojďme si Semirovy parťáky probrat pěkně jednoho po druhém.

Možná jste už zapomněli, že v roce 1996 u zrodu legendy ale Semir nestál. První dvojicí u dálniční policie byli Frank Stolte (Johanes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker). Toho však již ve druhém dílu při jedné z akcí zastřelili a do děje vstoupil Erdogan Atalay, představitel komisaře Semira Gerkhana. Ovšem dvojice Gerkhan – Stolte vydržela jen do konce 1. řady, tedy do 9. seriálového dílu.

Pro série s čísly 2 a 3 stál po boku malého rtuťovitého komisaře s tureckými předky jeho pravý opak – vysoký André Fux, kterého hrál Mark Keller. Ten ovšem zemřel při vyšetřování na Mallorce (ano, až tam se hrdinové z německé dálnice dostali) a vystřídal ho Tom Kranich. Jeho představitel René Steinke se v Kobře 11 objevil rovnou dvakrát – poprvé v řadách 4 – 6 a podruhé v sériích 9 – 10. I on ale v seriálu nakonec zemřel.

Galerie

V mezidobí, tedy v 7. a 8. řadě, stál po Semirově boku Jan Richter (hraje ho Christian Oliver), mladý a dynamický komisař, který byl převelen z oddělení krádeží. Jeho odchod ze seriálu je ale stejně jako v případě „prvosériového“ Stolteho nevysvětlen. V pořadí pátým kolegou se stal Chris Ritter. Toho ve 12. a 13. řadě ztvárnil Gedeon Burkhard, už předtím známý ze seriálu Komisař Rex. Ovšem i jeho čekala v Kobře 11 smrt. Aktuálně – tedy od 13. série – je parťákem Semira Gerkhana mladý komisař Ben Jäger v podání herce Toma Becka.

Ostatně všechny Semirovy parťáky i další spolupracovníky z dálničního oddělení policie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Na všechny díly třinácté řady, kterou aktuálně vysílá program Nova Action, se můžete podívat na portálu Nova Plus. V týdnu od 19. 6. budou postupně následovat díly 14. řady a koncem června přijde i 16. řada populárního akčního seriálu.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJLEPŠÍ PARŤÁK Semira z Kobry 11: Zvolte si ho!

Semir z Kobry 11 se oženil s krásnou blondýnkou! Svatbu ale budou mít až v červenci!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady