TOP 5: Šílený telefon, špatné časové pásmo i putující hodinky. Film Jurský park 3 je plný chyb!

TOP 5: Šílený telefon, špatné časové pásmo i putující hodinky. Film Jurský park 3 je plný chyb!
Zdroj: oficiální zdroj

Při natáčení si tvůrci filmů často neuvědomí některé detaily, na které je pak fanoušci rádi upozorňují. Chyb se při natáčení nevyvaroval ani štáb Jurského parku 3. A to jsou některé vskutku do očí bijící!

Někdejší základna Jurského parku, ve kterém se proháněli geneticky vyšlechtění dinosauři, je v troskách. Všemožným prehistorickým potvorám se zde ale daří a člověk je pro ně nevítaným vetřelcem... Zápletka třetího pokračování Jurského parku se točí kolem manželského páru, který na ostrově s dinosaury kdysi ztratil syna a nyní je stůj co stůj rozhodnutý jej najít.

 

Jakých chyb se tvůrci třetího pokračování oblíbeného dinosauřího filmu dopustili?

1. Pamatujete si na scénu, kdy dinosaurus spolkne satelitní telefon jedné z postav a následně podle zvuku, který vydává, hrdinové poznají, kde se monstrum nachází? Normální mobilní telefon sotva slyšíme, když ho máme v kapse, natož 100 metrů daleko v břiše dinosaura či v hromadě dinosauřího trusu. V roce 2001 neexistoval žádný způsob, jak by mohl zvuk drobného reproduktoru z telefonu proniknout skrze tak silnou izolaci. Uměl to pouze telefon v tomto filmu.


2. V jiné scéně se zase podaří spinosaurovi prorazit bez velkého úsilí kovovou zesílenou stěnu, která je speciálně navržena tak, aby odolala silným dinosaurům. V další scéně se ale ten samý dinosaurus nemůže dostat přes obyčejná dřevěná vrata zajištěná pouze několika kovovými tyčemi. Tady to tvůrci opět trochu nedomysleli.

Galerie

 

 

3. Když Dr. Granta (Sam Neil) napadne dinosaurus, ponoří se do vody. Na tom není nic divného. Dr. Grant má ale na pravé ruce hodinky, tedy až do doby, než se potopí. V dalších záběrech už je má na levé ruce. V tu chvíli neměl určitě nic jiného na práci, než si pod vodou přendávat hodinky.
 

4. V předchozích dílech série, Jurský park a Ztracený svět: Jurský park, mají valociraptoři jiný tvar zorniček než ve filmu Jurský park 3. V prvních dvou dílech mají jejich oči protáhlé zorničky podobné hadům nebo kočkám. V tomto filmu je mají kulaté.
 

5. Na konci filmu, když Dr. Grant volá své ex a mluví s jejím synem, je noc. Na druhé straně telefonu mají ale den. Tento telefonní hovor se ve filmu odehrával mezi Costa Ricou a Floridou. Na těchto dvou místech se však čas může lišit maximálně o 2 hodiny.


Film Jurský park 3 můžete sledovat v sobotu 17.  6. od 20:20 na TV Nova a v repríze 18.  6. od 18:25 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

LÉTO NA NOVĚ: Na co se můžete těšit? Oblíbené filmy, zpravodajské relace i legendární seriály!

PIRÁTEM UŽ OD DĚTSTVÍ: Malý Johnny Depp vás dostane! Tenhle roztomilý sígr že kradl cigarety? FOTO

Sdílet

Nejnovější videa

Články