Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! 

Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! 
Zdroj: Nova.cz

Herec a představitel Dr. House Hugh Laurie slaví narozeniny. Tento věk byste mu rozhodně nehádali! Co všechno kromě herectví tento talentovaný muž stíhá? Budete se divit!

Hugh Laurie, kterého všichni znají jako seriálového doktora House, oslavil v neděli 11. 6. 58. narozeniny. Kromě herectví toho ale ve svém životě zvládá mnohem více.

FOTO:  Nova.cz

Hugh je totiž nejen talentovaným umělcem, ale nadaný je i v oblasti sportu. Jako nejmladší syn olympijského vítěze ve veslování se i on tomuto sportu několik let věnoval vrcholově. Sport ale později ustoupil do pozadí a Hugh dal při studiu antropologie a archeologie na Cambridge University přednost divadlu.
FOTO:  Nova.cz

Hugha Laurieho můžete mimo jiné znát z filmu Myšák Stuart Little, kde ztvárnil roli tatínka. Zahrál si ale také v jedné z epizod oblíbeného seriálu Přátelé, nebo ve filmu, který nadchl milovníky roztomilých štěňátek – 101 dalmatinů.
FOTO:  oficiální zdroj

Přesto je jednou z jeho životních rolí, kterou Hughovi už nikdo neodpáře, titulní postava nevrlého a arogantního lékaře ze seriálu Dr. House. Právě tato role mu vynesla hned dva Zlaté glóby a současně titul nejlépe placeného herce. Za jednu epizodu britský herec vyinkasoval v přepočtu neuvěřitelných 7,5 milionů korun.

FOTO:  Nova.cz

Přesto sám tvrdí, že pro něj role doktora House byla jednou velkou noční můrou. Dokonce si v průběhu natáčení často tajně přál mít nehodu, aby měl od House alespoň na malou chvíli pokoj. Až natolik svou roli nenáviděl!
 

Ve skutečnosti je Hugh veselý chlapík, který velmi rád vtipkuje. Slavný herec také pravidelně vystupuje s kapelou Copper Bottom Band, se kterou už několikrát zavítal i do České Republiky. Naposledy tomu tak bylo minulý rok v létě, kdy odehrál dva koncerty v brněnské Kajot Areny. Hugh je jejím frontmanem a zpěvákem a zároveň hraje na klavír a kytaru.

FOTO:  Nova.cz

Jeho koncerty jsou plné kvalitní jazzové hudby, vtipu a spolupráce s publikem, kterou si Hugh opravdu užívá. Atmosféra je tedy vždy naprosto jedinečná a diváci i samotná kapela si tak naplno vychutnávají písně v rytmu jazzu a blues.


Od loňského roku má Hugh Laurie také svou hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu.

Galerie

Takový talent se zkrátka často nevidí. My Hughovi přejeme všechno nejlepší a spoustu dalších úspěchů!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
TI BYLI ROZTOMILÍ: Těmto klučinům dnes leží Hollywood u nohou! Poznáte hvězdy filmu zamlada?


TOP ZAJÍMAVOSTI Skleněného pekla: Podle hlavního hrdiny byl pojmenován slavný dům v centru Prahy!
 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady