Kytarista Brian May se stal rytířem! Při korunovaci Karlem III. došlo i na intimní dotazy

Legendární kytarista kapely Queen Brian May byl v úterý pasován britským králem Karlem III. na rytíře. Zasloužil se o to svými celoživotními zásluhami v oblasti hudby a charity. Slavnostní ceremoniál se tradičně uskutečnil v Buckinghamském paláci.

Ke kterým hudebním velikánům se tímto Brian May připojil? Jak reagoval na takovou poctu? A na co se ho před ceremoniálem zeptal král Karel III.?

Vstup mezi legendy

Ikonický rocker je mezi dalšími 1100 osobnostmi, které jsou prvními oceněnými nového monarchy. Díky pasování na rytíře se tak připojil k dalším významným hudebníkům, mezi kterými nechybí sirové Paul McCartney, Ringo Starr, Mick Jagger, Elton John, Rod Stewart nebo Tom Jones.

Brian May
Brian May při pasování na rytíře.  |  FOTO:  Profimedia

Nezapomenutelné setkání

Brian May už v minulosti vystupoval v Buckinghamském paláci při příležitosti zlatého a platinového jubilea královny Alžběty II. Společně s dalšími kytarovými legendami se s královnou v roce 2005 dokonce setkal osobně. V tentýž rok ho totiž za dlouhodobé angažování se v ochraně zvířat vyznamenala komandérem Řádu britského impéria.

Brian May
Brian May v dobách největší slávy.  |  FOTO:  Profimedia

Problémová kolena

Na twitterovém účtu kapely se poté objevila fotka ze samotného pasování. Na ní má král Karel III. zrovna položený meč na rameni Briana Maye, který se hrdě usmívá. Ještě před ceremoniálem se ho prý král zeptal, zda má v pořádku kolena a vydrží při obřadu klečet, jak hudebník prozradil pro noviny Daily Mail. Na to mu odpověděl: Ano, snad. Brian May je totiž jen o rok starší než král Karel III., takže se bavili také o tom, že jsou vlastně vrstevníci.

Brian May beze slov

Sám kytarista pak ze slavnostní události sdílel podobnou fotku, ke které napsal jen: Nemám slov. Pro tiskovou agenturu Associated Press se ale přece jenom rozpovídal o něco víc. Možná mě bude poslouchat o pár lidí víc, než by mě jinak poslouchalo, víte, když je to sir Brian na telefonu, vtipkoval na tohle téma.

Pyšná manželka

Další, kdo má z jeho úspěchu radost, je pochopitelně jeho manželka Anita Dobson, která se těší, že teď bude moct užívat titul lady May. Je nadšená až do morku kostí, okomentoval to kytarista. Cítím se hrdý, že se jí dostává pocty po mém boku, protože Bůh ví, že bez ní bych tu nebyl, shrnul to na závěr.

Sdílet
  • #Brian May

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady