Odložené případy a Mentalista! Co tyto seriály spojuje?

Odložené případy a Mentalista! Co tyto seriály spojuje?

Odložené případy a Mentalista – dva populární detektivní seriály. Společného toho však mají více, než by se na první pohled mohlo zdát!

 Odložené případy je americký detektivní televizní seriál, ve kterém každá epizoda začíná záběrem do minulosti zobrazujícím budoucí oběť v posledních dnech či hodinách jejího života. Následuje záběr na již mrtvé tělo oběti. Divák se tedy hned na začátku nedozví, jakým způsobem a proč člověk zemřel nebo kdo ho zavraždil. Poté se děj přesune do současnosti, kde se případ vyšetřuje... Tvrdohlavá a důmyslná detektivka Lilly Rush (Kathryn Morris) ve Filadelfii vyšetřuje nedořešené a neobjasněné vraždy, známé jako položka s názvem: Odložený případ. Dříve Rush používala svůj přirozený instinkt k řešení aktuálních případů, ale nyní jako zkušená kriminalistka upřela svou pozornost do zdánlivě zapomenuté minulosti. Vyslýchá svědky, jejichž životy se již od doby spáchání zločinu dávno změnily. Její práce otvírá staré rány...

Galerie

Pro mnoho diváku bude jistě překvapením, že seriál Odložené případy má jistou spojitost s populárním americkým seriálem Mentalista! Oba seriály mají podobný námět – řeší případy vražd a často odtajní tajemství, která měla zůstat utajená! Ale to není vše! Mají společnou ještě jednu velmi zásadní věc! Jakou? To si můžete spolu s dalšími zajímavostmi přečíst níže.

Zajímavosti seriálu Odložené případy:

1) Písně zaznívající v jednotlivých epizodách pocházejí vždy z roku, ve kterém se stal vyšetřovaný zločin.

2) Obchodní centrum, ve kterém se odehrál masakr v prvním díle 4. série seriálu Odložené případy, se také stal místem natáčení pro finální 24. epizodu 3. série seriálu Mentalista.


3) V různých epizodách často detektivové zmiňují, že zbraň byla registrovaná. V Pensylvánii registrace zbraní vůbec neexisuje.
Je to zakázáno státními zákony.

4) Scény z minulosti se většinou točily pomocí takového vybavení, jaké bylo dostupné v daném roce.

5) Herec Danny Pino, který hraje Scotta Valense, si roli policisty vyzkoušel již v roce 1999.

6) Představitelka Lily Rush Kathryn Morris si v minulosti vyzkoušela také modeling a odvážné snímky. V roce 2010 se dokonce objevila na titulní straně pánského magazínu FHM.
 

Seriál Odložené případy můžete sledovat každý všední den od 14:05 na TV Nova v několika dílech za sebou!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?


NEJ zajímavosti z Mentalisty: Hypnotizuje lidi Simon Baker i ve skutečnosti?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady