OSUD ROZHODL ZA NĚJ: Proč se Vince Vaughn stal hercem? Měl z něj být sportovec!

OSUD ROZHODL ZA NĚJ: Proč se Vince Vaughn stal hercem? Měl z něj být sportovec!
Zdroj: Archiv TV Nova

Znáte ho jistě především jako komedijního herce. Vince Vaughn má ale na svém filmovém kontě i mnohém vážnější role. Které to jsou? A co všechno o něm ještě nevíte?

Vince Vaughn (plným jménem Vincent Anthony Vaughn) se narodil 28. března roku 1970 v Minneapolisu v USA. Už odmalička se věnoval svým dvěma vášním – herectví a sportu. Výborně hrál baseball a americký fotbal, byl dokonce i v lize juniorů. Dlouho se nemohl rozhodnout, čemu dát přednost, až osud rozhodl za něj – v roce 1987, když mu bylo pouhých 17 let, měl vážnou autonehodu a poškodil si záda. Od té doby už se nemohl věnovat sportu profesionálně. A bylo rozhodnuto!
 

Jak se vyvíjela kariéra Vince Vaughna? Jaké byly jeho první výstupy před kamerou a co dělá dnes?

• Maminka Vince Vaughna Sharon Eileen Vaughn se zajímá o onomastiku (nauka o vlastních jménech) – věří, že jméno může ovlivnit osud člověka. Má zvláštní slabost pro písmeno V (které je také zároveň římskou číslicí 5) a také vyznává, že jméno i příjmení by ideálně měly začínat stejným písmenem – tím se síla jména zdvojnásobí. A tak všechny její děti mají jména začínající od V – sestry Vince se jmenují Valerie Vaughn a Victoria Vaugh, „šťastná jména“ mají dokonce i jejich psi – Viking, Vero a Vladimir!

• Vince Vaughn se poprvé objevil před kamerou v roce 1988, a to v reklamním spotu automobilky Chevrolet. O rok později si střihl menší roli v epizodě seriálu China Beach. Dostal ještě několik dalších epizodních rolí v různých seriálech, než přišla větší filmová role ve filmu Bourák (1993).

• V roce 1997 ho Steven Spielberg obsadil do velkofilmu Ztracený svět: Jurský park. Sci-fi snímek ze světa dinosaurů měl tak obrovský úspěch, že po uvedení filmu do kin Vince Vaughn už o nabídky nových rolí neměl nouzi.

FOTO:  Archiv TV Nova

 • Vince Vaughn není pouze hercem, také píše scénáře a na spoustě svých filmu se podílel i jako producent.

• Od roku 2010 je šťastně ženatý. Manželka Vince Vaughna je stejně jako jeho maminka realitní makléřkou. Pár má spolu dvě děti.

• Vince Vaughn o sobě říká, že rád zkouší nové věci a přijímá originální role. Zároveň ale tvrdí, že komedie jsou jeho srdcovkou – je členem komediální skupiny herců s názvem Frat Pack, jejímiž členy jsou také Ben Stiller, Owen Wilson, Steve Carell, Jack Black, Luke Wilson a Will Ferrell.

Chcete si připomenout, jak vypadal Vince Vaughn před dvaceti lety, ve filmu, který odstartoval jeho hvězdnou kariéru? Sledujte film Ztracený svět: Jurský park tuto sobotu 3. června od 20:20 na TV Nova, nebo v repríze v neděli 11. června od 17:40 na Nova Cinema!
 

Galerie


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŘEKLI BYSTE TO DO NĚJ? Neuvěříte, za co šel Vince Vaughn do vězení!

TOP 6: I megahit Stevena Spielberga má své chyby. Co filmařům při natáčení Jurského parku nevyšlo?

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady