Brad Pitt, Taylor Swift nebo Sting: Kdo si v roce 2022 přišel na největší balík?

Zajímá vás, kdo z herců, zpěváků, bavičů a jiných umělců si za poslední rok přišel na největší jmění? Některá jména vás určitě překvapí.

Magazín Forbes zveřejnil 10 nejlépe placených celebrit za rok 2022. Všechna čísla jsou výdělky před zdaněním a nezahrnují odměny vyplacené například manažerům, právníkům nebo týmu, který se o konkrétní umělce stará.

Genesis – 230 milionů dolarů

Průkopníci progresivního rocku v roce 2022 prodali svá hudební práva společnosti Concord Music Group za 300 milionů dolarů. Zbytek příjmů jsou za honoráře z turné a hudební nahrávky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Genesis (@genesis_band)

Sting – 210 milionů dolarů

Mnohonásobný držitel cen Grammy se stále těší popularitě, přestože ne tak velké, jako když se jeho songy držely na vrcholu hitparád. V únoru loňského roku Sting prodal veškerá hudební práva jak pro sólovou, tak i pro hudbu, kterou vytvořil s kapelou The Police, společnosti Universal Music Group.

Tyler Perry – 175 milionů dolarů

Herec, režisér, scenárista a magnát má za sebou další velmi úspěšný rok. Vydělal na filmech, televizních pořadech a také díky rozsáhlému produkčnímu pozemku v Atlantě, který vlastní. Perry je už druhý rok v první desítce nejlépe placených osobností a jeho odhadovaný majetek se pohybuje ve výši 1 miliardy dolarů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tyler Perry (@tylerperry)

Trey Parker & Matt Stone – 160 milionů dolarů

Pro mnohé na první pohled neznámá dvojice. Milovníci South Parku ale moc dobře ví, o koho jde. Tvůrci oblíbeného animáku uvedli jako jeden z největších příjmů smlouvu se společností Paramount, kterou podepsali už v roce 2021 a zaručuje jim 935 milionů dolarů za 6 let.

James Brooks & Matt Groening – 105 milionů dolarů

Pátou příčku obsadili další tvůrci jednoho z nejpopulárnějších animáků. Dvojice, která stojí za zrodem Simpsonových, prodala žlutou kreslenou rodinku stanici Disney +.

Brad Pitt – 100 milionů dolarů

Oscarovému herci vynesl největší obnos prodej jeho produkční společnosti s příhodným názvem Plan B. Další větší částky si připsal na účet díky rolím ve filmech Bullet Train, Babylon nebo Ztracené město.

Brad Pitt
Brad Pitt si v loňském roce přišel na pořádný balík.  |  FOTO:  Profimedia

Taylor Swift, Bad Bunny nebo Cameron s Avatarem

Sedmou pozici obsadila kapela The Rolling Stones, která vydělala 98 milionů dolarů díky turné a prodeji desek. Na rozdíl od předchozích v žebříčku si kultovní kapela na jmění nepřišla prodejem svých hudebních práv. Osmou příčku obsadil oscarový režisér James Cameron, který si přišel na 95 milionu dolarů. Není překvapením, že nejvíce mu vydělalo pokračování trháku Avatar, na který fanoušci z celého světa čekali 12 let.

Na devátém místě se 42 miliony dolarů se umístila Taylor Swift, u které se očekává, že se ve stejném žebříčku objeví i příští rok. Čeká ji totiž výplata za turné Midnights. Desáté a poslední místo získává rapper Bad Bunny, který si přišel na 88 milionů dolarů. Rodák z Portorika měl největší příjmy ze svých turné a díky roli ve filmu Bullet Train.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @badbunnypr

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady