FENOMÉN YOUTUBERSTVÍ: Kde se bere jejich „fejm“? To asi nerozdýcháte

FENOMÉN YOUTUBERSTVÍ: Kde se bere jejich „fejm“? To asi nerozdýcháte
Zdroj: Prásk!

Kdo jsou a kde se vzali? Youtubeři se stali populárním jevem dnešní doby. Pro mnohé je to zlatý důl, protože za každé shlédnutí vydělávají velké peníze. I v Čechách mají silnou základnu. Jak se na ně dívají české celebrity a mají nějaké oblíbené?

Youtuber je osoba, která na internetovém serveru YouTube nahrává videa, ale také dlouhodobě sleduje nahrávky ostatních. Pro významné youtubery s mnoha fanoušky je tato platforma díky příjmům z reklamy i živností. Většinou je jejich identita neznámá, protože využívají pseudonym. Nejvíce je sledují teenageři, kteří je preferují před tradičními celebritami. Jedním z hlavních znaků youtubera je také autenticita. U diváka získají důvěru tím, že ukážou i své špatné stránky, diváci pak poznávají své vlastní životy v těch jejich.


Nezpívají, nehrají ve filmech a ani nevystupují v televizi. Přesto tihle mladí lidé sesadili z pomyslného piedestalu různé herecké nebo pěvecké hvězdy. Největší české hvězdy internetu jsou: Stejk, Shopaholic Nicol, Stylewithme nebo Hoggy. Jaký názor na ně mají celebrity Sebastian Navrátil, Milan Peroutka, Anna Slováčková, Simona Krainová nebo třeba David Suchařípa?


A co obnáší práce YouTubera? To se dozvíte už dnes večer v magazínu Prásk! Ve čtvrtek 4. 5. ve 21.30 na TV Nova! Kromě toho uvidíte exkluzivní záběry ze zákulisí Tvojí tváře a velké odhalení nedělní proměny Adély Gondíkové! Nahlédnete do osobního života Michala Dočolomanského, který si prošel osobní peklo kvůli své homosexuální orientaci. Nebo zjistíte jak si žijí děti bohatých celebrit.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

MARTIN VÉVODA PŘIKUŘUJE: Dnes žije s dalším účastníkem Robinsona! S kým si zapíchal palmičky?

PRVNÍ ČESKÝ ROBINSON: Co má v plánu s výhrou? Tomu neuvěříte!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady