Odbornice na pořádek Marie Kondo dozenovala: Proč už doma neuklízí?

Marie Kondo oznámila překvapivou novinku. Po řadě let, kdy pomáhala lidem s uspořádáním domácností, se přiznala, že ona sama ji tak úplně uspořádanou nemá. Můžeme tedy konečně nechat chaos převzít vládu nad obýváky?

Japonská odbornice na úklid Marie Kondo prohlásila, že kvůli narození třetího dítěte „tak trochu rezignovala“ na uklízení. „Mám doma nepořádek. Ale způsob, jak nyní trávím čas, je pro mě v této době a v této fázi mého života správný, uvedla podle The Washington Post. Pokud jste doteď žili v blažené nevědomosti a neuklizeným bytem jste se trápili, jen pokud byl doopravdy neuklizený, pak ji možná neznáte. My ostatní jsme se díky ní učili přeorganizovat domácnost tak, že to často přeorganizovalo i naše životy. Co teď ale máme dělat, když na úklid rezignovala i Marie Kondo?

Vyvolávají věci, které vlastníte, radost? 

Marie Kondo měla až dosud jasno. „Vyvolávají věci, které vlastníte, radost? Pokud ano, nechte si je. Pokud ne, zbavte se jich,“ uvedla podle Today. Někteří z nás se nicméně obávají, že nejedna domácnost vyházela i věci, které později zase nakoupila zpátky, protože prostě zjistila, že sice nepřinášejí radost, ale když je vám zima, tak se bunda zkrátka hodí. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o kritiku, opak je pravdou. I autorka tohoto textu podlehla snaze najít štěstí díky kouzlu úklidu. Jenže euforie nedorazila, protože křehký a chaotický svět do skříně zkrátka neposkládáte. 

Návod na štěstí

Když se loni The Guardian dotázal Marie Kondo, co je její největší úspěch, zazněla jasná odpověď: „Je tu ještě hodně práce, ale musím říct, že uspořádání světa.“ To je věta, která by seděla do úst nejednomu diktátorovi. Jako kdyby snad byl její návod jedinou a skutečnou cestou k šťastnému životu. Snad si tedy Marie Kondo nyní konečně uvědomila, že si stejně jako my může dát pohov. A to nejen s uklízením, ale i s návodem na štěstí, protože ten evidentně neexistuje.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marie Kondo (@mariekondo)

Takže nohy na stůl a žádné uklízení, ledaže byste si na Voyo pustili geniální uklízení mimořádné Marty!

Autorka: Tereza Dvořáková

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady