Oblíbená hudba britské královské rodiny? Zapomeňte na operu, nejvíce frčí rock a pop!

I členové britské královské rodiny jsou pouze lidé a stejně jako ostatní poslouchají ve volných chvílích rádi hudbu. Mezi jejich oblíbené interprety se neřadí žádní operní pěvci ani nic podobného. Jejich výběr vás pravděpodobně dost překvapí!

I když o tomto tématu členové britské královské rodiny příliš nemluví, z různých náznaků a jejich vyjádření lze vysledovat, jaké hudební styly mají nejraději. Kdo vystupoval na svatbách princů Williama a Harryho? A kdo z jejich oblíbených umělců dokonce získal titul rytíře?

William a Catherine

O tom, které skupiny má nejraději, se princ William rozpovídal v roce 2014 při návštěvě střední školy v anglickém hrabství East Yorkshire. „Když jsem byl ve vašem věku, hrál jsem na klavír, trubku a bicí, ale neuměl jsem číst noty a v paměti toho tolik neudržíte,“ řekl tenkrát studentům princ, kterého citoval časopis US Weekly. Následně dodal, že má opravdu rád kapely Coldplay a Linkin Park.

Princezna Kate s princem Williamem na návštěvě Irska  |  FOTO:  Profimedia

Harry a Meghan

Princ Harry zase přímo zbožňuje producenta elektronické hudby Skreama. Když s kapelou dostali pozvání do Buckinghamského paláce, aby se podívali na ikonickou skupinu Goldie, narazili tam právě na prince Harryho. A ten působil dojmem, že je jeho velký fanoušek. „Byl nadšený, když mu představili Skreama. Natáhl ruku a řekl: ‚Ahoj Skreame, pěkný!' Ještě než se s ním setkal, tak očividně věděl, kdo to je,“ okomentoval to tehdy jeho kolega z kapely pro noviny The Sun, které citoval časopis US Weekly. Jeho manželka zase v minulosti sdílela s fanoušky písně od kapely Crystal Fighters či zpěvačky Maggie Rogers.

Královské svatby v popovém rytmu

Do svého hudebního vkusu nechali princové nahlédnout příznivce britské královské rodiny také při svých svatbách. Na svatební hostině prince Williama a princezny Catherine v roce 2011 vystoupila například populární zpěvačka Ellie Goulding. „Byla jsem tak nervózní, že se mi strašně třásly ruce,“ řekla k tomu zpěvačka pro časopis Vanity Fair, který citoval časopis US Weekly.

Na svatbě prince Harryho a vévodkyně Meghan v roce 2018 zase vystoupil Elton John, který byl dobrým přítelem jeho matky, princezny Diany. „Sir Elton vystoupil pro novomanžele jako uznání blízkého vztahu, který ho pojí s princem Harrym a jeho rodinou,“ stálo tenkrát v prohlášení Kensingtonského paláce.

Královská rodina
Princové William a Harry a vévodkyně Meghan a Catherine  |  FOTO:  Profimedia

Král Karel III.

Nikoho asi příliš nepřekvapí, že současný král Karel III. holduje poněkud umírněnějším tónům. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC prozradil, že ho velmi dojímá hudba Leonarda Cohena. „Vždycky jsem miloval hlas Leonarda Cohena a celý jeho přístup ke zpěvu. Byl neuvěřitelně sofistikovaný ve způsobu, jakým zpíval, ale také psal. Slova jeho písní jsou tak neobyčejná, tak trochu jako Salvador Dalí, zavedou vás do pozoruhodného světa,“ rozplýval se tehdy ve vysílání panovník, kterého citoval časopis US Weekly.

Král Karel III. a královna Camilla  |  FOTO:  Profimedia

Od brouků k rytířskému titulu

Mezi královské oblíbence patří také členové legendární skupiny The Beatles. O tom svědčí skutečnost, že hned dva z nich získali titul rytíře. V roce 1997 ho královna Alžběta II. udělila Paulu McCartneymu. Jejím oblíbeným interpretem byl mimo jiné taky zpěvák Gary Barlow, který měl tu čest vystoupit v roce 2012 na oslavách jejího diamantového jubilea. Rytířského ocenění se v roce 2018 dočkal od prince Williama i další „brouk“ Ringo Starr.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady