Dagmar Pecková a její Mackie Messer boří Lucernu

Dagmar Pecková a její Mackie Messer boří Lucernu
Zdroj: TN.cz

Kabaretní revue Wanted plní téměř každý den pražskou Lucernu. Operní pěvkyně Dagmar Pecková a pěvec Jiří Hájek pod taktovkou bratrů Cabanů téměř denně odehrají představení velkolepé kabaretní revue s hudbou a příběhem Kurta Weilla. Kabaret je možné navštívit pouze do 30. dubna. Čeká ho cesta do zahraničí.

“Naplňuje se to, v co jsem doufala. Podařilo se nám připravit představení, jaké tu ještě nebylo. Celý den s nikým nemluvím, abych měla vždy na večer hlasivky na 200% připravené,“ říká Dagmar Pecková, mezzosopranistka a hlavní protagonistka revue Wanted.

FOTO:  TN.cz

Kabaretní revue, která měla premiéru před týdnem, téměř každý den rozezvučí stylovou Lucernu hudbou meziválečného období 20. století. Dagmar Pecková si půjčila písně Kurta Weilla a bratři Cabani je zasadili do příběhu, který připomíná zajímavé momenty jeho života. Diváci slyší šansony i nefalšovaný jazz. Kromě Dagmar Peckové se mohou všichni těšit na Jiřího Hájka, Jana Kučeru, Epoque quartet & orchestra, Miroslav Hloucal Jazz Band a tanečníky Jednotky Rychlého nasazení.

FOTO:  TN.cz

“Není to Moulin Rouge, ale se zábavou, kterou nelze jednoznačně vymezit, ohraničit nebo zaškatulkovat, to má hodně společného. Naše barevná revue je ve skutečnosti kabaretem 21. století. Jednotlivé scény křičí, některé jsou trochu nekorektní, projekce jako dominantní prvek výpravy rozostřuje hranici mezi realitou a fantazií, samet pohladí, ostrá a nejen taneční gesta probudí, hlas Dagmar Peckové uhrane… A všichni se smějeme i pláčeme, tleskáme, pískáme i dupeme, sníme a dobře se bavíme…,“ říká jeden z tvůrců Michal Caban.

FOTO:  TN.cz

Termíny zbývajících představení (vždy v 19 hodin):
22.4., 23.4., 25.4., 26.4., 28.4., 29.4., 30.4.
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady