Faldíky v gay komunitě nechceme! Nová image Sama Smitha čelí fatshamingu i homofobii

Jak moc je společnost sešněrovaná konvencemi? Navlékněte oplácaného Sama Smitha do uplého korzetu a dostanete odpověď. Jeho nejnovější videoklip I'm not Here to Make Friends budí vášně na liberální i konzervativnější straně internetu.

Třpytivý korzet pod prsa, podpatky a jako třešnička na dortu suspenzor vyskládaný brilianty. To je nový videoklip Sama Smitha, který homofobním divákům zasadil hlubší ránu než zatčení Andrew Tatea.

Jenže Sam Smith, který si do pusy nechává stříkat šampaňské a plácá své trasngender tanečníky po vyšpuleném zadečku, vzbudil nelibost i u vlastní gay komunity. Ti pak byli zbytkem internetových obránců obviněni z fatfobie neboli šikany vůči plnoštíhlým lidem. Překročil zpěvák hranice vkusu, nebo jen nesneseme pohled na méně atraktivní celebrity?

Nesmělá LGBT+ ikona? To už neplatí

Sam Smith na sebe nejvíce upozornil spoluprací s duem Disclosure v roce 2012. Díky velkému talentu a podmanivého hlasu se brzy dostal do čela hitparád. V roce 2014 na veřejnosti přiznal svou homosexualitu a v roce 2019 i to, že se indentifikuje zároveň jako žena i jako muž, je tedy „non-binary“. Od této doby se jeho styl rapidně změnil a z nesmělého zpěváka se stala extravagantní queer ikona. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SAM SMITH (@samsmith)

Poruchy příjmu potravy

​Kromě jeho stylu budí velké diskuze i Smithova váha, která v posledních letech kolísala nahoru a dolů. Známý zpěvák přiznal, že v minulosti trpěl poruchou příjmu potravy a excentrický styl oblékání mu pomáhá s přijetím vlastního těla. 

@tomtop10s Replying to @Danny Asker Sam Smith 30 to 19 #samsmith #weightloss #weightlosscheck #weightlosstransformation #foryoupage #fyp #lgbt #lgbtq #viral #foryou #blowthisup #trending #viralvideo #makemefamous #beforeandafter #beforeafter #thenvsnow #nowvsthen ♬ Another Love (sped up original sound) - Tom Odell

Jenže faldíky v uplých oblečcích se tlučou s estetikou gay komunity, které je často vytýkáno, že se vyžívá v až nezdravé štíhlosti. Zastánci Sama Smitha proto zdůraznili, že proti slavnému zpěvákovi brojí vlastní lidé jenom proto, že je tlustý. Korzety prý nikomu nevadí u Harryho Stylese, který se může pochlubit minimálním množstvím podkožního tuku. 

Co se nám smí líbit?

O tzv. fatfobii se v poslední době mluví velmi často. Kontroverzi vzbudil například Pierce Morgan, který aktuální trend plnoštíhlých modelek označil za propagaci obezity.

Za své křivky se ale naopak nestydí zpěvačka Lizzo, která si na sebepřijetí postavila image i texty svých hudebních hitů a vytvořila si početnou fanouškovskou základnu. Je tedy správné, aby nám vadilo, jak v podvazcích vypadá Sam Smith? Odpověď na tuto otázku budete muset najít sami. Britská hvězda nedávno vydala nové album s názvem Gloria a na čerstvé kontroverze se proto ještě můžeme těšit!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady