Zemřela první Wednesday Addamsová: Co od ní odkoukala nástupkyně Jenna Ortega?

Zemřela herečka Lisa Loring, která se proslavila rolí Wednesday Addamsové ze sitcomu Rodina Addamsova (1964). Jedná se o vůbec první ztvárnění této postavy, která se původně objevila i se svou rodinou v komiksech kreslíře Charlese Addamse. Herečce bylo 64 let. Zemřela v sobotu 28. ledna v Kalifornii a až do poslední chvíle ji za ruku držely obě dcery.

Zprávu o smrti herečky potvrdila její dcera Vanessa Foumberg. Podle blízké kamarádky podlehla Lisa Loring mrtvici. „S velkým zármutkem oznamuji smrt naší přítelkyně Lisy Loringové. Před čtyřmi dny utrpěla masivní mrtvici způsobenou vysokým krevním tlakem a kouřením. Byla tři dny v nemocnici v bezvědomí napojená na přístrojích. Včera její rodina učinila těžké rozhodnutí a rozhodli se ji odpojit,“ uvedla na svém facebookovém profilu hereččina kamarádka Laure Jacobson.

Hvězdou už v dětství

Lisa Loring se narodila na Marshallových ostrovech, vyrůstala na Havaji a později se přestěhovala do Los Angeles s maminkou, těžkou alkoholičkou, která kvůli svému pití zemřela už v 34 letech. Lisa se proslavila už v šesti letech, kdy ztvárnila holčičku Wednesday v sitcomu The Addams Family. Objevila se v 64 epizodách, a to v letech 1964–1966. Přestože její herecká kariéra odstartovala raketovou rychlostí už v útlém věku, na vrcholu se dlouho neudržela. V pozdějších letech nabídky na zásadní nebo významnější role nepřicházely.

Inspirace pro novou Wednesday

Lisa se stala inspirací pro herečku Jennu Ortegu, která je hvězdou minisérie Wednesday na Netflixu. Nástupkyně malé černovlasé a bledé dívenky, herečka Jenna Ortega, v nejednom rozhovoru zmínila, že pro ikonický tanec z plesu jí byly mimo jiné předlohou právě třepetavé pohyby Lisy z první seriálové adaptace Rodiny Addamsovy.

V lásce štěstí neměla

Herečka Lisa Loring má dvě dcery a byla čtyřikrát rozvedená.  Poprvé se vdávala už ve svých 15 letech za Farrell Foumberga, se kterým má starší dceru. Manželství se po roce rozpadlo. Naposledy se vdávala v roce 2003 za Grahama Riche, ale ani se čtvrtým manželem štěstí nenašla. Po 5 letech šli od sebe a v roce 2014 se rozvedli.

Jak zvládli tanec z moderní adaptace Wednesday moderátoři Víkendové Snídaně?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady