Zemřel kytarista Jeff Beck. Na poslední tour vyrazil s Johnnym Deppem, zahráli i v Praze

Hudební svět zasáhla zpráva o úmrtí rockového kytaristy Jeffa Becka. Muzikant, který si zahrál s Mickem Jaggerem, Ozzym Osbournem nebo Johnnym Deppem, podlehl bakteriální meningitidě.

Držitel cen Grammy a jeden z nejlepších kytaristů všech dob Jeff Beck zemřel v úterý 10. ledna. Smutnou zprávu sdělila rodina fanouškům přes muzikantův oficiální twitterový účet.

Ztráta legendy

Jménem jeho rodiny s hlubokým zármutkem oznamujeme zprávu o úmrtí Jeffa Becka. Po náhlém onemocnění bakteriální meningitidou včera pokojně zemřel. Jeho rodina žádá o soukromí, zatímco se bude vyrovnávat s touto obrovskou ztrátou.“ 

Kariéra

Beck se proslavil ve skupině Yardbirds po boku Jimmyho Page (později Led Zeppelin). Po jejich rozpadu založil s Rodem Stewartem a Ronem Woodem (později Rolling Stones) skupinu Jeff Beck Group. Podle britské televize BBC jeho tvorba ovlivnila směry jako jazz-rock, punk a heavy metal.

​Spolupracoval také s Rogerem Watersem, Ozzym Osbournem, Mickem Jaggerem, ZZ-Top nebo s Jon Bon Jovim. Rocková hvězda se spřátelila i s hercem Johnnym Deppem, se kterým vydala v roce 2022 album 18. Společně vyrazili také na turné, během kterého zavítali i do Prahy. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Johnny Depp (@johnnydepp)

Životní spolupráce

Na kytaristu zavzpomínaly hvězdy na sociálních sítích. Nedokážu vyjádřit, jak moc mě zarmoutila zpráva o úmrtí Jeffa Becka. Je to strašná ztráta pro jeho rodinu, přátele a mnoho fanoušků. Bylo mi velkou ctí, že jsem Jeffa znal, a neuvěřitelnou poctou, že hrál na mém posledním albu Patient Number 9. Ať žije Jeff Beck, napsal Ozzy Osbourne na Twitter.

Jeff Beck byl jako z jiné planety. Na konci 60. let mně a Ronnieho Wooda vzal do USA do své kapely Jeff Beck Group... Byl to jeden z mála kytaristů, který při živém hraní skutečně poslouchal můj zpěv a reagoval na něj. Jeffe, byl jsi nejlepší, kamaráde. Děkuji ti za všechno, vzpomínal na kytaristu Rod Stewart.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sir Rod Stewart (@sirrodstewart)

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady