MENTALISTA: Kdo inspiroval tvůrce k vytvoření geniálního konzultanta CBI? Ten člověk existuje!

MENTALISTA: Kdo inspiroval tvůrce k vytvoření geniálního konzultanta CBI? Ten člověk existuje!
Zdroj: Warner Bros

Seriál Mentalista je mezi diváky populární zejména díky preciznímu zpracování a charismatické hlavní postavě. Věděli jste však, že i přes všechny tyto aspekty je plný záhadných chyb?

Kdo by si nezamiloval konzultanta CBI Patrica Janea, v podání charismatického Simona Bakera? Jeho talent spočívá v precizní všímavosti. Díky malým detailům na místech činu a skrze to jak lidé vypovídají, dokáže Patrick vyvodit velice přesné závěry. Právě proto pracuje jako poradce ambiciózní detektivky Teresy Lisbonové, kterou hraje taktéž pohledná Robin Tunney. S ní řeší mnohé případy, ale zejména se snaží dostat vraha své manželky – Rudého Johna.Zde je několik detailů, které tvůrcům Mentalisty unikly!


Chyby, kterých jste si určitě nevšimli:
• V jedné epizodě je zmíněna knížka Bílá velryba od Hermana Melvilla, zmiňují o ní, že velryba na konci umírá. Což není pravda.

• Závěrečný díl třetí série a první díl čtvrté série se dějově odehrává ve stejné době, přesto agent Rigsby mezi epizodami výrazně změnil účes a jeho vlasy celkově vypadají jinak.

• V jednom díle si Patrick půjčí sto dolarů, aby si mohl zahrát Black Jack v Casinu. Při cestě ke stolu je jasně vidět, jak si pohrává s žetony, avšak než se usadí ke stolu, má v ruce opět pouze bankovky.

• V díle s názvem Krvavé peníze Grace dělá, že si najímá nájemného vraha, přičemž je noc. Po úvodní scéně se objevuje nápis „O 36 hodin dříve“, avšak nelogicky je opět noc.

FOTO:  TV Nova
 

Zajímavosti, které provázely seriál:
• Patrick Jane má na sobě v každém díle tmavě modré kalhoty, vestu a sako – kromě jedné jediné epizody. Víte která to je?

• V téměř každé epizodě se objeví postava ženy s červenými nebo rudými vlasy odkazující na Rudého Johna.

• Při každém detailním záběru na Patrikovy oči si všiměte, jak má rozšířené vzorničky. Je to příznak šoku v hypnóze.

• Herečka Amanda Righetti v průběhu natáčení 5. série otěhotněla. A protože scenáristé její těhotenství do děje nezakomponovali, je ve všech scénách vidět za stolem, který zakrývá její břicho

• Postava Patricka Janea byla inspirována Darrenem Brownem, který má svoji show Magie a manipulace mysli!

A v tomto videu se můžete podívat, jak pracuje a co všechno dokáže skutečný mentalista!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

Fešák Simon Baker pořádně překvapil. Neuvěříte, jaký vztah má s hereckou kolegyní z Mentalisty

 

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady