• TV Nova
  • Seriál Malý Sheldon odkazuje na největší popkulturní milníky. Proč se v něm objevily i české koláče?

Seriál Malý Sheldon odkazuje na největší popkulturní milníky. Proč se v něm objevily i české koláče?

Seriál Malý Sheldon navazuje na úspěch populárního sitcomu Teorie velkého třesku. Výstřední vědec Sheldon Cooper si během deseti let vysílání získal srdce milionů diváků po celém světě. To dalo v roce 2017 podnět ke vzniku seriálu, který popisuje jeho dětství.

Nejsem šílený, matka mě nechala otestovat, prohlašuje o sobě Sheldon ve vícero dílech sitcomu. Teď se diváci mohou podívat na to, co všechno zažil, než se stal uznávaným vědcem. Protože být géniem své generace a vyrůstat ve východním Texasu není tak úplně jednoduché. 

Zvláštní dítě

Devítiletý Sheldon, kterého hraje Iain Armitage, má úplně jiné záliby než ostatní děti jeho věku. Vyniká v pokročilé matematice a vědě a snaží se přijít na to, jak zvláštně podle něj funguje svět. A mezitím mu ostatní členové rodiny chtějí porozumět, což je pro ně ale dost obtížné. Většina Texasanů totiž žije hlavně náboženstvím a fotbalem, takže pro vycházející hvězdu vědecké obce nemají tak úplně pochopení.

FOTO:  TV Nova

Jim Parsons navěky

Autorem myšlenky na prequel, vypravěčem příběhu a producentem seriálu je samotný Jim Parsons, který ztvárňuje dospělého Sheldona Coopera. Podobně je to ošetřené i v české verzi o dabing se postaral Jakub Wehrenberg, dabér Sheldona v české verzi Teorie velkého třesku, který se proslavil především jako Kvido z filmu Báječná léta pod psa.

Původ Sheldona Coopera

Seriál také odhaluje mnoho informací ohledně původu Sheldona Coopera. Skuteční fanoušci původního sitcomu si tak přijdou na své. Věděli jste například, že jeho prostřední jméno je Lee? Dům, kde vyrůstal, se nachází na adrese 5501 Grant Ave, Medford, Texas 88597. V desáté epizodě druhé řady se zase fanoušci dočkají vysvětlení původu Sheldonovy hlášky bazinga, kterou prohlásí pokaždé, když udělá nějaký vtip.

FOTO:  TV Nova

Popkulturní odkazy

V Malém Sheldonovi se objevuje obrovské množství odkazů na různé popkulturní hity. Například úvodní znělka otevřeně paroduje seriál Walker, Texas Ranger. Stejně jako dospělý Sheldon je i ten malý posedlý Star Trekem, o kterém se každou chvíli někdo zmíní. V jednom díle sledují sourozenci Sheldona legendární seriál Želvy Ninja, v jiném zase MacGyvera nebo Kačeří příběhy. Zmíněny jsou ale také třeba filmy Hříšný tanec, Rambo, Dětská hra, Šílený Max, Smrtonosná past, Duch a mnoho dalších.

FOTO:  TV Nova

České koláče

Na začátku pátého dílu druhé série si můžete všimnout i nenápadného odkazu na Česko! Dr. Sturgis přinese ke Cooperovým domů české koláče. Proč? Protože v době vysílání epizody by Československo oslavilo 100. výročí existence.

Cameo role

V seriálu se objeví také řada známých hvězd. Mezi nimi je například světoznámý podnikatel Elon Musk, který si opět zahrál sám sebe. Nechybí ani legendární člen Pobřežní hlídky David Hasselhoff. Herečky Melissu Tang a Vernee Watson diváci mohli vidět už v Teorii velkého třesku. Při sledování je možné zaslechnout i hlasy hereček Mayim Bialik neboli Amy Farrah Fowlerové i Kaley Cuoco, která hrála Penny.

FOTO:  TV Nova

Seriál Malý Sheldon sledujte každý den na Nova Fun!

Sdílet
  • #Jakub Wehrenberg
  • #David Hasselhoff
  • #Iain Armitage
  • #Melissa Tang
  • #Elon Musk

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady