Hvězda Přátel otevřeně o závislostech: Jaký děsivý zážitek jí pomohl vystřízlivět?

Sitcom Přátelé se stal legendou mezi seriály a někteří lidé na něj mohou koukat pořád dokola. Jednou z hlavních postav je věčný vtipálek Chandler, kterého ztvárnil Matthew Perry. Ten nedávno znovu promluvil o tom, že se během natáčení potýkal s drogovou a alkoholovou závislostí. Kdy málem přišel o život? A kdo z hereckých kolegů mu nejvíce pomohl?

Herec Matthew Perry se rozhodl vydat autobiografii s názvem Friends, Lovers and the Big Terrible Thing, která má vyjít začátkem listopadu. Už teď je jasné, že v ní půjde skutečně na dřeň a odhalí pozadí problémů, které ho málem stály život.

Život mezi drogovými dealery

Natáčení seriálu probíhalo neuvěřitelných deset let. I když v té době zažíval představitel Chandlera největší slávu, zároveň to pro něj bylo velmi náročné období. S obrovskou pozorností diváků se jen těžko vyrovnával. Když zrovna nebyl na place, trávil čas zavřený na pokoji obklopen drogovými dealery. Odstartovalo to jeho zranění na vodním skútru v roce 1997, kdy měl zdravotní komplikace a psychické potíže.

Ztráta paměti

Dokonce to zašlo tak daleko, že v nejhorších časech užíval 55 dávek Vicodinu denně a k tomu řadu dalších látek! Kvůli tomu si nepamatuje téměř tři roky svého života. Mezi natáčení třetí a šesté série byl kvůli závislosti a následnému léčení často úplně mimo. V jednu dobu vážil pouhých 66 kilogramů. Jeho nezdravý vzhled byl tehdy na první pohled patrný. Ačkoliv podstupoval různé odvykací kúry, žádná mu dlouhodobě nepomohla.

Pomoc od „přátel“

Naštěstí ho během tohoto období velmi podrželi jeho herečtí kolegové. Jak se zdá, hrané přátelství přerostlo v reálné. „Měli pochopení a byli trpěliví,“ řekl Matthew Perry pro časopis People. „Je to jako s tučňáky. Když je v přírodě jeden nemocný nebo zraněný, ostatní ho obklopí, podepřou a chodí kolem, dokud ten tučňák nemůže chodit sám. A to je něco, co pro mě oni udělali,“ ocenil veřejně jejich podporu. Nejvíce je prý vděčný herečce Jennifer Aniston, která ho jako první upozornila na to, že o jeho potížích vědí i ostatní.

Sitcom Přátelé na Nova Fun  |  FOTO:  TV Nova

Budíček v podobě blízkosti smrti

I když měl herec své vzestupy a pády, definitivně ho probudilo až to, když málem přišel o život. Když mu v roce 2018 prasklo tlusté střevo, jeho rodině doktoři sdělili, že má pouze dvouprocentní šanci na přežití. Byl tehdy napojen na mimotělní oběh a v nemocnici strávil pět měsíců. Díky tomu si naplno uvědomil, že takhle skončit rozhodně nechce.

Abstinence

V rozhovoru pro deník The New York Times prozradil, že během cesty k vystřízlivění utratil za život hotové jmění. Konkrétně se mělo jednat přibližně o devět milionů dolarů! Uvedl také, že nedávno oslavil osmnáct měsíců střízlivosti. „Jsem nesmírně vděčný člověk. Jsem vděčný za to, že jsem naživu, to je jisté. A to mi dává možnost dělat cokoliv,“ uzavřel to nadějně herec.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matthew Perry (@mattyperry4)

Populární seriál Přátelé sledujte každý den na Nova Fun.

Sdílet
  • #Jennifer Aniston
  • #Matthew Perry

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady