Marek Ztracený oznámil zásadní zprávu: Končí s koncertováním

Zpěvák Marek Ztracený překvapil fanoušky zprávou, kterou nikdo nečekal. Oznámil konec koncertování.  

Marek Ztracený nebude podle svých vlastních slov několik let koncertovat. Pro fanoušky ještě přichystal svůj zatím největší koncert, který odehraje příští rok 17. června na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. „Určitě mi to chybět bude, ale ty důvody, proč nastane takové menší koncertní ticho, jsou naprosto jasné. A až je řeknu, to bude až po koncertě, protože na tom nechci nic stavět, tak je určitě všichni pochopí.“ řekl TV Nova Ztracený. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marek Ztracený (@marekztraceny)

Ztrácíš

Marek Ztracený, rodným jménem Miroslav Slodičák, se narodil v roce 1985 v Železné Rudě na Šumavě. Hudbě se věnoval od dětství, vystudoval také konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Mezi jeho slavné písně patří Ztrácíš, Něco končí, Naše cesty nebo Moje milá.

Jeden hit za druhým
Do hudebního světa Marek Ztracený prorazil písní Ztrácíš, ze které se okamžitě stal hit. Ze stejnojmenného alba pochází také další oblíbená skladba fanoušků, a to Něco končí.

Postupně zpěvák během kariéry přidával další písně, které dokázal proměnit v hity. Mezi ně patří Naše cesty, Moje milá, To se mi líbí nebo Vítr do plachet.

Spolupráce s významnými zpěváky
Ztracený se nikdy netajil tím, jaké kolegy z hudební branže obdivoval. Vždy vzhlížel ke Karlu Gottovi, nebo rád spolupracoval s Hanou Zagorovou, která s ním vystoupila během jeho koncertu v O2 areně. Na tento moment zpěvák nikdy nezapomene.

„Moje spřízněná duše, která mi, jako jedna z mála rozuměla a ke které jsem vzhlížel! Hanička písnička. Zažili jsme velké věci... Tolik si pro mě znamenala a děkuji za vše, co jsi pro mě udělala,“ napsal zpěvák na Instagram poté, co zpěvačka zemřela.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marek Ztracený (@marekztraceny)

Léto 95

V písni Léto 95, která vyšla v roce 2017, se objevilo hned několik významných osobností: Karel Gott, Dara Rolins, Jiří Bartoška, Tereza Pergnerová nebo Lucie Bílá.

Ocenění
V roce 2008 získal zpěvák cenu Českého slavíka v kategorii Objev roku a v loňském roce si převzal cenu v kategorii Zpěvák roku. A byla to pro něj veliká pocta. „Nikdy jsem s tím nepočítal, nikdy jsem to neplánoval, respektive nikdy jsem o tom nepřemýšlel, protože mi Karel Gott přišel nesmrtelný. Když se to stalo, tak to pro mě bylo nečekané a o to hezčí. Na večer nikdy nezapomenu, večer, co mi připravili fanoušci,“ svěřil se zpěvák v rozhovoru pro nova.cz.

Nezapomenutelné vystoupení
V roce 2020 uspořádal hned dva koncerty v O2 areně, které byly velkolepé. Spolu se Ztraceným vystoupil František Nedvěd, Marta Jandová, Hana Zagorová a posmrtně také Karel Gott. Během koncertu Ztracený překvapil fanoušky, ale i svou partnerku, kterou přede všemi požádal o ruku. Pár má spolu syna Marka. Do O2 areny se zpěvák vrátil 15. září 2021.

Na záznam koncertu Ztracený v O2 areně se podívejte na Voyo!

Marka Ztraceného a další známé tváře budete moci slyšet na letošním jubilejním 60. ročníku ankety Český slavík. Hlasovat můžete pouze a jedině na stránkách ceskyslavik.cz! Na velkolepý galavečer s vystoupením nejlepších českých interpretů se můžete těšit už 12. listopadu 2022.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady