18 verzí Marilyn Monroe v průběhu času: Která herečka se nejvíce přiblížila originálu?

Marilyn Monroe se řadila k nejslavnějším filmovým hvězdám 20. století. Muži po ní šíleli a ženy chtěly být jako ona. Stala se ikonou své doby, ale na její odkaz se nezapomnělo ani po šedesáti letech od jejího skonu.

Není divu, že se život této divy snažilo zachytit mnoho tvůrců v různých filmových dílech. V průběhu času ji ztvárnilo velké množství hereček, které připomeneme v tomto článku.

Misty Rowe

V roce 1976, teprve čtrnáct let po její tragické smrti, si ji ve snímku Goodbye, Norma Jean zahrála herečka Misty Rowe. Název navazuje na slavnou píseň Eltona Johna Candle in the Wind, ve které populární herečce a zpěvačce vzdává hold.

FOTO:  Profimedia

Paula Lane

Na předchozí zmíněné dílo navazuje pokračování Goodnight, Sweet Marilyn z roku 1989, ve kterém hlavní hrdinku ztvárnila herečka Paula Lane. Příběh je vyprávěn z pohledu jejího přítele a popisuje především období těsně před její smrtí.

Catherine Hicks

Dokument Marilyn: Nedopovězený příběh z roku 1980 se snaží pojmout vývoj této osobnosti od jejích raných let, přes růst v blonďatou bombshell, její nevydařená manželství až po její smrt. Herečka Catherine Hicks ji tedy zpodobnila hned v několika různých fázích jejího života.

FOTO:  Profimedia

Theresa Russell

Tvůrci britského filmu Bezvýznamnost, který vznikl v roce 1985, pojali osobnost Marilyn Monroe úplně jinak. Dojde totiž k neuvěřitelnému setkání slavné herečky s vědcem Albertem Einsteinem. Celé je to laděné spíše do filozofické roviny, protože spolu v jednom pokoji debatují o životě.

FOTO:  Profimedia

Susan Griffiths

Další alternativní pohled na tuto legendu nabízí snímek Marilyn and Me z roku 1991 se Susan Griffiths. Zaměřuje se především na její mladá léta a lásku s Robertem F. Slatzerem, který o ní po její smrti napsal knihu. V ní detailně popisuje, co předcházelo jejímu konci a tvrdí, že šlo o vraždu.

FOTO:  Profimedia

Melody Anderson

V roce 1993 vzniklo italské drama Marilyn a Bobby o vztahu nejoslavovanější ženy světa s generálním prokurátorem Bobbym Kennedym, bratrem prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Jejich milostná aféra má být použita ke zničení celé této politické dynastie.

FOTO:  Profimedia

Barbara Niven

Postava Marilyn Monroe v podání Barbary Niven se objevila také v oceňovaném filmu z roku 1998 s názvem Rat Pack. Režisér Rob Cohen v něm odkrývá milostnou síť hollywoodské smetánky, do které patřil Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr. či Peter Lawford.

Ashley Judd

Životopisné dílo Norma Jean a Marilyn z roku 1996 sleduje cestu obyčejné dívky ke slávě. Herečka Ashley Judd, která hrála tuto ikonu ještě v době, než se stala slavnou, byla za roli dokonce nominována na cenu Zlatý glóbus.

FOTO:  Profimedia

Mira Sorvino

V tomtéž filmu se objevila ve stejné roli také herečka Mira Sorvino. Ta ovšem ztvárnila Marilyn v době, kdy už byla opěvovanou superstar. Na konkurzu byla ihned vybrána, protože její podoba s ní byla patrná na první pohled.

FOTO:  Profimedia

Poppy Montgomery

Skutečné i vymyšlené události z jejího života převedla na plátno v roce 2001 také australsko-kanadská produkce v dvojdílné televizní sérii. Podle kritiků se ale jedná o velmi upravenou verzi, která s jejím skutečným dospíváním nemá nic moc společného.

Charlotte Sullivan

V roce 2011 si blonďatou sexbombu v jedné epizodě minisérie Kennedyové střihla i herečka Charlotte Sullivan. K 45. narozeninám prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedy zazpívala proslulou píseň Happy Birthday.

FOTO:  Profimedia

Michelle Williams

Ještě v témže roce se svět dočkal další varianty Marilyn v podání Michelle Williams ve filmu Můj týden s Marilyn. Za její ztvárnění získala Zlatý glóbus a byla nominována na další ceny. Předlohou se stala kniha Brita Colina Clarka, který se tehdy jako mladíček účastnil natáčení snímku Princ a tanečnice a během toho se s hollywoodskou kráskou velmi sblížil.

FOTO:  Profimedia

Uma Thurman, Katharine McPhee and Megan Hilty

O rok později tuto ikonu ztvárnily hned tři ženy v seriálu Smash. V něm se sledují přípravy na velkolepý muzikál o jejím životě. Drama se ale neodehrává jenom na pódiu. Lidé, kteří inscenaci připravují, se také dostávají do mnoha složitých situací.

FOTO:  Profimedia
FOTO:  Profimedia
FOTO:  Profimedia

Blake Lively

Legendární růžový outfit oblékla také herečka Blake Lively ve 100. epizodě seriálu Super drbna, která se vysílala v roce 2012. Předvedla tenkrát vystoupení k písni Diamonds Are a Girl's Best Friend.

Kelli Garner

Dvoudílný film Tajný život Marilyn Monroe z roku 2015 popisuje nejstřeženější tajemství této nezapomenutelné osobnosti. I když měla Kelli Garner z role velký respekt, její ztvárnění se dočkalo celkem pozitivního hodnocení.

FOTO:  Profimedia

Ana de Armas

Nejnovější podobu Marilyn Monrou předvedla vycházející herečka Ana de Armas v novém filmu Blondýnka. Jen napodobit její typicky dýchavičný hlas jí prý trvalo celých devět měsíců! Ačkoliv na Benátském filmovém festivalu sklidila téměř patnáctiminutový potlesk ve stoje, recenze jsou už o dost kritičtější.

FOTO:  Profimedia

Sdílet
 • #Blake Lively
 • #Ashley Judd
 • #Uma Thurman
 • #Michelle Williams
 • #Barbara Niven
 • #Theresa Russell
 • #Poppy Montgomery
 • #Kelli Garner
 • #Mira Sorvino
 • #Katharine McPhee
 • #Charlotte Sullivan

Nejnovější videa

Články