Hvězda seriálu Hra o trůny o traumatickém vztahu s otcem: Proč v dětství trpěla depresemi?

Pětadvacetiletá anglická herečka Maisie Williams se proslavila po celém světě díky roli ve fantasy seriálu Hra o trůny. V srdceryvném rozhovoru se nyní poprvé otevřeně rozpovídala o tom, s čím vším se musela vypořádat v dětství.

Do legendárního seriálu byla obsazena, když jí bylo teprve dvanáct let. Diváci mohli přímo v reálném čase sledovat její dospívání. Její postava, Arya Stark, se v příběhu změní z bezbranné dívky v neohroženou bojovnici. Sama herečka prošla také velkou proměnou.

Traumatické dětství

Na její dětství mělo mimo jiné vliv to, že vyrůstala jenom s matkou a se svými třemi sourozenci. Částečně ji vychovával také nevlastní otec. Když jí byly čtyři měsíce, matka musela před otcem uprchnout. I když nebylo vždy vše jednoduché, s matkou má dnes velmi pěkný vztah.

Duševní problémy

„S otcem jsem měla velmi traumatický vztah. A co si pamatuju, měla jsem problémy se spaním. Když mi bylo asi osm, opravdu jsem se trápila,“ rozpovídala se pro Diary of a CEO Podcast. Maisie musela překonat problémy se svou identitou, úzkosti a další duševní potíže.

Vše vyplulo na povrch

Vyvrcholilo to, když si jejího nezvyklého chování všiml učitel ve škole a vzal ji do sborovny. Teprve tam poprvé promluvila o tom, co je špatně. I když kolem sebe měla lidi, kteří ji milovali, nedokázala se jim takhle svěřit. Když ji poté vyzvedla matka, vše to vyplulo na povrch. Vinila se za všechno, co bylo v jejich rodině špatně.

Meditace a terapie

Když prožívala neklidné období během dětství, často prý koukala na ostatní děti, které si užívaly života. „Kdy budu taky takhle šťastná?“ říkala si v duchu při pohledu na ně. Aby se dostala k jádru problémů, začala později meditovat a podstupovat terapie.

FOTO:  Profimedia

Vypořádání se sám se sebou

Díky tomu všemu dokázala získat potřebný odstup a začala uvažovat nad chováním svého otce z jiného úhlu pohledu. Co v životě přinutí člověka, aby se choval tak špatně ke svým vlastním dětem? Už necítí osobní bolest a konečně o tom může otevřeně mluvit. Nezbývá než doufat, že má v sobě herečka skutečně vše srovnané a její kariéra se bude i nadále rozvíjet tím správným směrem.

Na jejího seriálového bratra Kita Haringtona se můžete podívat ve filmech Návrat do Silent Hill, PompejeMI-5: Vyšší dobro, které najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Kit Harington
  • #Maisie Williams

Nejnovější videa

Články