Jon Snow se dočká vlastního seriálu! Čím si můžete ukrátit čekání?

Když se britský herec Kit Harington v roce 2011 poprvé objevil v seriálu Hra o trůny v roli Jona Snowa, stal se rychle hvězdou světového formátu. Skvělou zprávou pro fanoušky je, že se jeho postava pravděpodobně dočká vlastního seriálu! Co všechno se už o něm ví? Čekání na něj si můžete zkrátit třeba tím, že se kouknete na některé starší filmy tohoto oblíbeného herce.

Už v minulosti bylo potvrzeno několik spin-offů navazujících na legendu mezi televizními show. Jeden z nich s názvem Rod draka má vyjít už v půlce srpna a měl by se odehrávat 200 let před událostmi v původním díle. Mezi dalšími potvrzenými prequely jsou Příběhy Dunka a Egga, Deset tisíc lodí a Devět plaveb.

Nejnovějším přírůstkem má být nový seriál s pracovním názvem Snow. Oficiální titul však ještě nebyl oznámen. Nedávná zpráva o něm vyvolala mezi příznivci velké pozdvižení. Informaci následně potvrdil i sám autor knižní předlohy George R. R. Martin. Projekt je teprve v rané fázi vývoje, takže si ještě nějaký čas budeme muset počkat. Ale podle bouřlivých reakcí lze očekávat, že má šanci na úspěch.

FOTO:  TV Nova

Na rozdíl od výše zmíněných seriálů se jedná o první, který by měl příběhově navazovat na konec slavné série. Právoplatný dědic Železného trůnu odešel ze Západozemí do exilu za Zeď, kde se chystá začít nový život. Tvůrci budou muset přijít se svým vlastním příběhem, protože autor knih ani po 11 letech nedokončil slíbené šesté pokračování. Zda se v připravovaném projektu objeví i herečky Maisie Williams a Sophie Turner zatím není jasné.

Kit ve světě démonů

Ve filmu Návrat do Silent Hill z roku 2012 se objevuje Kit Harington v roli záhadného Vincenta. Hlavní hrdinka Heather se s ním potkává v nové škole. Vincenta nejprve působí jako normální student, ale pravda je složitější. Heather neustále pronásledují temné síly a noční můry, před kterými se ne moc úspěšně snaží utéct.

FOTO:  TV Nova

Snímek byl natočen na motivy videohry Silent Hill 3. Herec chtěl plně pochopit jeho děj, proto začal onu hru sám hrát. Musel s tím ale brzy skončit, protože podle něj byla moc strašidelná. V té době přitom už rok ztvárňoval neohroženého hlídače Zdi, což je poměrně vtipný paradox.

FOTO:  TV Nova

Jon Snow konečně odhodil kabát

V katastrofickém filmu Pompeje z roku 2014 představuje Kit Harington otroka Mila, který musí bojovat v gladiátorských zápasech, aby získal svobodu. Zamiluje se do dcery místního zámožného občana. Cassia jeho city opětuje, ale má o ni zájem římský senátor. Když dívka nesouhlasí se sňatkem, chce senátor dosáhnout svého vyhrožováním. Na pozadí toho všeho se schyluje k velké katastrofě. Erupce sopky Vesuv překazí plány všem obyvatelům města.

Pro Kita to bylo jedno z nejnáročnějších natáčení vůbec. A to už něco znamená, když víme, čím vším si musel projít při tvorbě Hry o trůny. Aby tvůrci dosáhli autenticity, prostředí kolem bylo plné popelu a špíny. Některé scény vznikaly i ve čtyřicetistupňovém vedru! Kvůli roli musel Kit také pravidelně posilovat. Když tedy zrovna nenatáčel, připravoval se na bojové scény.

FOTO:  TV Nova

Bývalý agent povolán zpět do služby

Agent Will Holloway s tváří Kita Haringtona má vyšetřovat smrt šéfa protiteroristické sekce zpravodajské služby Jejího Veličenstva Harryho Pearce. Dostane se tak do vysoké špionážní hry plné lží a musí zastavit nebezpečného teroristu, který plánuje útok v samotném centru Londýna.

FOTO:  TV Nova

Jelikož snímek MI-5: Vyšší dobro vznikal v roce 2015, tedy v době největší slávy legendární fantasy série, některé scény v hlavním městě se musely neustále přetáčet. Stávalo se totiž, že se do záběrů dostávaly autobusy s plakáty Kita Haringtona. A protože tajné agenty obvykle nezná celý svět, představovalo to velký problém. Aby herec mohl důvěryhodně ztvárnit svou postavu, absolvoval dokonce špionážní cvičení od bývalého vojáka britských speciálních jednotek SAS. Kromě Londýna se natáčelo také v Berlíně nebo Moskvě.

Filmy Návrat do Silent Hill, PompejeMI-5: Vyšší dobro najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady