Robert Pattinson jako nejkrásnější muž světa. Kdo další splňuje řecký ideál krásy?

Každý z nás tráví alespoň pár minut denně úpravou svého zevnějšku. Někdo zase podstupuje plastické operace a kosmetické procedury, které mají přispět k jeho vylepšení. I když je pochopitelně nejdůležitější to, co má člověk uvnitř, nebylo by pravdivé tvrdit, že na vzhledu nezáleží...

Někteří herci, zpěváci či modelové mají to štěstí, že se narodili s téměř dokonalou tváří. Alespoň podle výzkumu prestižního plastického chirurga. Dal si za cíl zjistit, kteří z nich splňují starověký ideál krásy. Kdo se umístil na prvních příčkách?

Standardy krásy

Londýnský plastický chirurg Julian De Silva patří k nejvýznamnějším kapacitám v oboru. Jeho klientelu tvoří nejčastěji světově známé hvězdy. S touhou po dokonalém obličeji se tedy setkává často. Rozhodl se použít technologii mapování tváří, aby nalezl tu, která by nejlépe obstála ve starověkých standardech krásy. Použil k tomu vědecké metody a starověké vzorce, které se vztahují k dokonalým rozměrům tváře.

Zlatý řez

V antickém Řecku se často používal pojem, který se nazývá „zlatý řez“. Prostřednictvím matematických vzorců se Řekové snažili nalézt „božský poměr“ v číslech. Například v umění nebo fotografii se jedná o ideální proporční rozdělení mezi různými délkami. Výzkum se snažil najít takovou tvář, která by tomuto zadání nejvíce odpovídala. Záleží především na proporcích a umístění očí, nosu a brady.

Vítěz

První příčku obsadil šestatřicetiletý britský herec Robert Pattinson, který má prý nejdokonalejší obličej a detaily tváře. V rámci řeckých norem dosáhl na 92,15 %, což je nejvyšší dosažený výsledek mezi muži. Není tedy divu, že začínal v modelingu, i když sám tvrdí, že pro něj nemá vlohy. O dost víc se mu zalíbilo herectví, takže když dostal roli Cedrica Diggoryho ve filmové sérii Harry Potter, byla to pro něj velká příležitost, která odstartovala jeho kariéru.

FOTO:  profimedia.cz

Hvězda Stmívání

S výsledkem by určitě souhlasilo i mnoho fanynek ságy Stmívání. Právě Robert Pattinson coby Edward Cullen v minulosti pobláznil miliony puberťaček po celém světě. Aby se nestal pouze hercem jedné role, pouští se i do zcela jiných projektů. Nedávno například všechny překvapil tím, jak se mu povedlo ztvárnit Batmana.

FOTO:  TV Nova

Zaklínač a Zrodila se hvězda

Hned v patách je mu britský kolega Henry Cavill, který se nejvíce proslavil rolí Supermana. V současnosti nejvíce září ve fantasy seriálu Zaklínač. Ten vznikl na motivy knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowského a okamžitě se stal celosvětovým hitem. Třetím v pořadí je americký herec Bradley Cooper. Toho mohou diváci znát z celé řady filmů, například Terapie láskou nebo Zrodila se hvězda.

FOTO:  TV Nova

Hollywoodští krasavci

Další místa obsadili klasičtí hollywoodští krasavci, bez kterých by se tento výzkum rozhodně neobešel. Brad Pitt a George Clooney jsou na čtvrtém a pátém místě. Za nimi následují Hugh Jackman, David Beckham, Idris Elba, Kanye West a Ryan Gosling.

FOTO:  Profimedia

Modelky, zpěvačky a herečky

Podobné metody zkoumání aplikoval doktor i na tváře slavných žen. Z výsledků vyplývá, že nejkrásnější ženou světa je pětadvacetiletá supermodelka Bella Hadid. V testu dokonce překonala Roberta Pattinsona, protože má celých 94,35 %. Do první pětice se dostaly také Beyoncé, Amber Heard, Ariana Grande a Taylor Swift.

FOTO:  Profimedia

​Film Ztracené město Z s Robertem Pattinsonem můžete sledovat na Voyo!

Sdílet
  • #Amber Heard
  • #Brad Pitt
  • #Idris Elba
  • #George Clooney
  • #Ryan Gosling
  • #Bradley Cooper
  • #Robert Pattinson
  • #Henry Cavill
  • #Ariana Grande
  • #Taylor Swift

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady