• TV Nova
  • Svatba Samkové a Adamczyka proběhla na zvláštním místě. Jak k tomu pomohl film Poslední závod?

Svatba Samkové a Adamczyka proběhla na zvláštním místě. Jak k tomu pomohl film Poslední závod?

Nejznámější česká snowboardcrossařka Eva Samková a populární herec Marek Adamczyk se 15. září po čtyřech letech vztahu vzali. Ačkoliv se snažili celou událost udržet v tajnosti, nakonec se stejně dostala k veřejnosti. Své ano si řekli na místě, ke kterému mají oba svým způsobem blízko. Obřad se totiž odehrával v romantickém prostředí Krkonoš.

Slavná olympijská medailistka pochází z Vrchlabí, proto jí vrcholky těchto hor rozhodně nejsou cizí. Právě na nich nejspíše totiž začínala její hvězdná kariéra. Herec, kterého mohou diváci znát například ze seriálu Specialisté, tady zase nedávno několik měsíců natáčel film Poslední závod.

Hory spojují lidi

Snímek sleduje skutečný příběh dvou lyžařů – Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Stal se jim osudným závod v březnu 1913, při kterém se ztratili ve velké sněhové vánici. I když se ostatní soutěžící kvůli špatnému počasí vzdali, Hanč pokračoval v cestě a Vrbata se ho později vydal hledat. V souvislosti s nimi se už méně mluví o německém sportovci Emerichu Rathovi, který se jako jeden z mála v té době zúčastňoval i českých závodů a také se tehdy připojil k záchranné akci.

Vtipná scéna

Roli všestranného sportovce Emericha Ratha si zahrál právě Marek Adamczyk. A po jeho boku se ve snímku objevila dokonce i jeho manželka Eva! Ztvárnila turistku, která mu vysekne pochvalu za jeho lyžařské schopnosti. Vzhledem k tomu, že má na kontě hned dvě olympijské medaile a řadu dalších cen, natáčet takovou scénu mohl být skutečně vtipný zážitek.

FOTO:  TV Nova

Seznámení

Poprvé se manželé potkali v roce 2018 na koncertě na podporu nevidomých dětí. Celým večerem provázel Marek. Když dělal rozhovor s Evou, evidentně mezi nimi přeskočila ona pověstná jiskra. Podle jejích slov ji zaujal především tím, že si nehrál na slavného herce a choval se úplně normálně.

Snowboardistka Eva Samková (vpravo) a herec Marek Adamczyk (vlevo)  |  FOTO:  David Kundrat / CZECH NEWS CENTER David Kundrát / CNC / Profimedia

Nešťastné období

Úspěšná sportovkyně za sebou má velmi náročné životní období. Během dvou let přišla o oba rodiče a minulý rok ji při závodu v Montafonu potkala nehoda, při které si zlomila najednou oba kotníky. Kvůli následné rekonvalescenci se pak nemohla zúčastnit ani olympiády v Pekingu.

Česká snowboardcrossařka Eva Samková  |  FOTO:  profimedia.cz

Lepší časy

Zdá se ale, že zvolnění tempa bylo přece jenom k něčemu dobré. Pár si konečně našel čas na svatbu, o které se už nějaký čas spekulovalo. Celý obřad se odehrával venku a za poměrně chladného počasí, ale to novomanželům nezkazilo radost a oba přímo zářili štěstím. Přejeme, ať se jim v manželství daří a překonají společně všechny překážky.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady