Generální ředitelka TV Nova prozradila: Jak to má s ostatními televizemi?

Generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová se zúčastnila debaty generálních ředitelů na Mezinárodním festivalu televizní a online seriálové tvorby s názvem Serial Killer. Mimo jiné na místě podepsala také „Memorandum o porozumění“.

Debatu generálních ředitelů moderovala Daniela Písařovicová. Ta se zajímala o to, jaké jsou problémy a výzvy, kterým televize čelí, zda přemýšlí televize o možné spolupráci do budoucna, na oblíbené pořady, ale i na vzájemnou konkurenci jednotlivých televizí.

Konkurence?

„Jestli jsme konkurenti? Ano i ne! Bojujeme o stejnou skupinu diváků a jeden balík peněz. Na druhou stranu jsme ale i partneři, fungujeme v jednom odvětví a máme tedy i společné cíle. Mnohdy nás spojují velké globální události, které mohou vést k plodné spolupráci," vysvětlila generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Brachtlová také poznamenala, že všechny televize odvedly a odvádějí skvělou práci v rámci ukrajinského zpravodajství. A právě lidem z Ukrajiny nabídla TV Nova pracovní pozice. „Český trh je velmi malý, a proto narážíme na hranice výrobních kapacit. Na Ukrajině je spousta šikovných lidí, kteří mohou v tomto našim lidem pomoci. Jakmile začala válka na Ukrajině, vytvořili jsme v naší televizi sedm pracovních míst, která jsme obsadili z pochopitelných důvodů hlavně ženami. Jedná se pozice napříč naší společností, třeba v kreativě nebo ve vývoji,“ popsala Brachtlová.

Memorandum o porozumění

APA (Asociace producentů v audiovizi), ASAF (Asociace animovaného filmu), TV Nova a FTV Prima podepsaly na mezinárodním festivalu také „Memorandum o porozumění“, čímž deklarovali další společný postup v návaznosti na implementaci evropské směrnice o audiovizuálních službách v zájmu rozvoje českého audiovizuálního trhu.

Galerie

Sdílet

Nejnovější videa

Články