Vášeň studentů pro televizní tvorbu mě nadchla! Generální ředitelka Novy o vzdělávacím projektu CME

Televize Nova myslí i na mladé. Pro budoucí tvůrce seriálů a televizních pořadů přichystala od letošního podzimu unikátní studijní program CME Content Academy, do kterého se mohl přihlásit každý, kdo chce pracovat v televizi, je kreativní a má dobré nápady. Co o programu řekla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová?

Dvouletý studijní stipendijní program CME Content Academy chce podpořit mladé talenty v televizním průmyslu. Na rozdíl od dlouhodobého projektu Noc filmových nadějí, který je určen pro studenty středních a vysokých filmových škol, a nově i základních, je CME Content Academy otevřená pro všechny, kteří mají zájem se uplatnit v oblasti filmové a televizní tvorby.

Nové znalosti

Program je určený pro každého, kdo je plnoletý. Na dosaženém vzdělání v tomto případě nezáleží. Šanci má proto opravdu každý. Stačí se odhodlat, přihlásit se do výběrového řízení a ti nejlepší následně mohou čerpat nové znalosti a zkušenosti od těch nejpovolanějších z oboru.

Práce pro televizi

Studium je pro studenty zcela zdarma. TV Nova totiž poskytne uchazečům stipendium, které pokryje veškeré náklady se studiem související. „Dalším fenoménem tohoto programu je to, že tito lidé dostanou příležitost pro televizi Nova, případně pro televizi Markíza, po ukončení studia pracovat," vysvětluje generální ředitelka televize Nova Klára Brachtlová. „Předpokládáme, že se každý individuálně vyprofiluje směrem, který pro něj bude ideální. Takže očekáváme, že nám z tohoto studia vyjdou talenty v oblasti psaní scénářů, takzvaní showrunneři, kreativní producenti a třeba i režiséři," doplňuje Brachtlová.

Šance pro další talenty

První přihlašovací kolo je uzavřené a studium pro první vybrané kandidáty začíná už v říjnu. Další uchazeči ale dlouho čekat nemusí, počet studentů se bude totiž doplňovat. Výběrové řízení začne v listopadu a škola poběží od ledna příštího roku. „Já jsem byla z celého výběrového řízení nadšená. Když jsem viděla tu motivaci a nadšení, tu vášeň lidí pro televizní i audiovizuální tvorbu. Takže já bych jim přála, aby jim toto nadšení zůstalo, protože to bylo moc hezké," dodává Klára Brachtlová.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady