• TV Nova
  • Terapie uměním: Proč Brad Pitt veřejně zpytuje své svědomí?

Terapie uměním: Proč Brad Pitt veřejně zpytuje své svědomí?

Hollywoodský herec Brad Pitt neustále dokazuje, že je mužem mnoha talentů. Na seznam toho, co v životě dokázal, si může připsat další úspěch. Takový, který od něj čekal nejspíš jen málokdo.

Vedle filmové kariéry, kterou nedávno pověsil na hřebík, se začal věnovat také výtvarnému umění. O víkendu uvedl výstavu svých soch v galerii ve finském městě Tampere.

Brad Pitt a Nick Cave

Britský umělec Thomas Houseago spojil síly s americkým hercem Bradem Pittem a australským zpěvákem Nickem Cavem, kteří doplnili jeho výstavu svými díly. Přemluvit organizátory, že na ní mohou prezentovat své výtvory i jeho slavní přátelé, nemuselo být zase tak úplně těžké. Zatímco Pitt nemá v tomto ohledu žádné vzdělání a učí se převážně sám, Cave před hudební dráhou studoval v Melbourne malbu.

Umění jako sebereflexe

Při zahájení Pitt prozradil, že čerpal inspiraci ze svého osobního života. „Je to pro mě sebereflexe. Jde o to, co jsem udělal ve svých vztazích špatně, kde jsem udělal chybu, kde jsem spoluviník,“ vysvětlil v rozhovoru pro televizi Yle. Jednotlivá díla se prý zrodila přímo z jeho nitra. Během tvoření je k sobě brutálně upřímný a snaží se zohlednit momenty, kdy se nezachoval dobře. Možná toho tedy svými výtvory může prozradit víc, než původně vlastně zamýšlel.

https://twitter.com/BradPittPlanB/status/1571580938437410816?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1571580938437410816%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=about%3Asrcdoc

Střelba

Opakovaným motivem jeho devíti děl je totiž střelba. Jeden jeho výtvor je například sádrový odlitek zobrazující střelbu. Další je série silikonových soch ve tvaru domu, které jsou zasaženy kulkami různých ráží. Sádrový panel má zase zobrazovat scénu při natáčení. „Pro mě i pro Nicka je to nový svět a první výstava. Je to prostě dobrý pocit,“ prozradil herec.

Keramikou k psychickému zdraví

Jeho první keramické pokusy měly začít po rozvodu s herečkou Angelinou Jolie v roce 2017. Tehdy prý trávil téměř celé dny v ateliéru umělce Thomase Houseaga, se kterým nyní vystavuje. Své snažení ale nepovažuje za velké umění, spíš pro něj představuje druh sportu, při kterém si zkrátka odpočine.

Angelina Jolie a Brad Pitt  |  FOTO:  Profimedia

Spojila je láska k hlíně

Při natáčení trháku Tenkrát v Hollywoodu měl dokonce přizvat k této činnosti i kolegu Leonarda DiCapria, aby tím utužili vztah. Představa, jak si dva z nejžádanějších mužů planety společně patlají ruce v hlíně, je skutečně kouzelná a nejspíš se jí do konce dne už nezbavíte.

Film 12 let v řetězech s Bradem Pittem sledujte na Voyo.

Sdílet
  • #Brad Pitt
  • #Angelina Jolie
  • #Nick Cave

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady