Smrt přišla brzy! Slavný hollywoodský herec Brad Pitt ukončil kariéru

První pořádné léto po covidu, a přece má spousta z nás důvod zaplakat. Brad Pitt oznámil konec kariéry, a to ani dovolená u moře s drinkem v ruce nezachrání. Slunečné dny jsou tak obestřené pachutí špatně namíchaného drinku a nespraví to ani kdybyste byli V kůži Johna Malkoviche a strávili Sedm let v Tibetu. Snad na vás Klub rváčů neudělá žádný Podfu(c)k, jako to Brad Pitt udělal na své fanoušky.

Seznamte se, Joe Black
Koho by Tenkrát v Hollywoodu napadlo, že se blonďatý modrooký klučina stane světovou celebritou? Asi vlastně skoro každého, v Americe se totiž může stát všechno. William Bradley Pitt není ale tím jedním z mnoha, co by hráli v romantických komediích a přiživovali se prodáváním pracího prášku na Instagramu. Ačkoliv tak začínal i on (propadáky Cutting Class a Happy Together), v roce 1990 přišel první úspěch s filmem Smrt přišla brzy.

O čtyři roky později už si to štrádoval v sáčku na předávání cen Zlatý glóbus za film Legenda o vášni a objevil se po boku Mavericka Toma Cruise ve snímku Interview s upírem. Že má tenhle kluk talent, se rozkřiklo hodně rychle, a režisér David Fincher si proto začínající star vyžádal pro temnou kriminálku Sedm. Film Seznamte se, Joe Black rozplakal nejedno oko a Klub rváčů z roku 1999 je dnes už legendou.

Tohle je pouhý začátek kariéry jednoho z nejobsazovanějších, nejoblíbenějších, nejtalentovanějších a zároveň i bulvárem nejpropíranějších herců uplynulých třiceti let. Poslední dobou mu sice šlape na paty Johnny Depp, ale Pittovo manželství s Jennifer Aniston a posléze Angelinou Jolie, se kterou má i šest dětí, nenechalo spát bulvár snad ani v Etiopii, odkud pochází jedno z jejich adoptovaných – dnes sedmnáctiletá Zahara.

FOTO:  Profimedia

Smrt přišla brzy
Jedná se samozřejmě o název jednoho z Pittových filmů, ale mnoho jeho obdivovatelů a obdivovatelek se tak může cítit. Bavíme se samozřejmě pouze o herecké smrti, Brad Pitt se totiž po třiceti letech rozhodl ukončit hereckou kariéru. Je důležité zmínit slovo „hereckou“, protože se po vzoru mnoha dalších herců i on plánuje ve světě filmu nadále pohybovat. Nebude však už pobíhat před kamerou, ale posedávat za ní. V padesáti osmi letech už přece jenom člověka trochu bolí kolena. Jeho produkční společnost, kterou má spolu s ex Jennifer Aniston, se jmenuje příhodně Plan B Entertainment.

Strom života
Než se ale Brad Pitt odebere do filmových lovišť, můžete se v kinech těšit na film Bullet Train! A kdybyste nechtěli čekat, na Voyo najdete trhák 12 let v řetězech, kde kromě Brada Pitta uvidíte i Michaela Fassbendera nebo Benedicta Cumberbatche. To je combo, kterému se nedá dát košem.

A nesmutněte, třeba to není jeho poslední film, stejně jako „poslední“ tour The Rolling Stones.

Sdílet
  • #Brad Pitt

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady