Ať je nebe blankytné! Lidé se loučí s milovanou Hanou Zagorovou

Hana Zagorová podlehla dlouhodobým zdravotním obtížím v pátek 26. srpna. Odešla ve věku 75 let. Po včerejším soukromém rozloučení pro rodinu a přátele má možnost dát poslední sbohem milované umělkyni i veřejnost. V Divadle Kalich bylo možné uctít její památku 31. 8. 2022 mezi 11 a 17 hodinou.

Tisícovka písní, čtyři desítky dlouhohrajících desek, z nichž se většina stala zlatými nebo rovnou platinovými alby – tak se v řeči čísel dá vyjádřit celoživotní umělecká tvorba Hany Zagorové. Smutek, který její odchod vyvolal, se ale nijak vyjádřit nedá.

​Rozloučení, ne pohřeb

Rozloučení s Hanou Zagorovou proběhlo v kostele svatého Tomáše na Malé straně v Praze. Na její přání nešlo o pohřeb, ale o mši. Na věčnost ji vyprovodila rodina a nejbližší přátelé. Den nato měla veřejnost možnost poklonit se jedné z nejviditelnějších zpěvaček posledního půl století. Pietní místo bylo od 11 hodin otevřeno v Divadle Kalich v pražské Jungmannově ulici. Právě tady má proběhnout premiéra muzikálu Biograf Láska složený z písní Hany Zagorové. Zpěvačka měla v plánu se hudební oslavy její kariéry osobně zúčastnit. 

​Biograf Láska v Divadle Kalich 

Muzikál pojmenovaný podle jedné z Hančiných písní napsala scenáristka Uljana Donátová, za pestrou choreografií stojí Petra Parvoničová, která působí na scénách Národního divadla, Hudebního divadla Karlín nebo Studia Dva. Režie a scénografie je pak dílem Jana Kříže. V muzikálu Biograf Láska zazní hity devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové a doprovodí příběh, který může prožít úplně každý. Dějem muzikálu provázejí tři ženské postavy, které dokáží i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem. Mužský a ženský svět se tu zdravě prolíná, koneckonců stejně jako v případě většiny Hančiných písní  jde o nejdůležitější věc na světě – o lásku. Premiéra je naplánovaná na 16. září.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady