Díky jejich lásce vznikla píseň Nothing Else Matters! Teď se frontman Metallicy s manželkou rozvádí

James Hetfield, frontman Metallicy, jedné z nejznámějších metalových kapel na světě, se rozvádí s manželkou Francescou. Jejich vztah trval více než 25 let a byli považováni za jeden z nejstabilnějších párů showbyznysu. O rozvod měl zpěvák a kytarista zažádat už začátkem roku, ale protože si soukromí dobře střeží, média tuto novinku nezaznamenala.

Zakládající člen kapely Metallica se s návrhářkou filmových kostýmů Francescou seznámil už v roce 1992 a o 5 let později se vzali. Společně mají tři děti –⁠ čtyřiadvacetiletou dceru Cali, dvacetiletou Marcellu a dvaadvacetiletého syna Castora. Podle informací portálu tmz.com to byl právě on, kdo zažádal v Coloradu o rozvod. Kvůli dětem jsou ale stále v kontaktu a snaží se spolu vycházet v klidu.

FOTO:  profimedia.cz

Bývalá manželka Francesca mu byla oporou v jeho nejtěžších chvílích. James se totiž velkou část života potýkal s alkoholovou závislostí, několikrát dokonce podstoupil odvykací kúru. Také měl problémy s ovládáním hněvu a nízkým sebevědomím. Sám v minulosti přiznal, že mu pomohla dospět. V rozhovoru pro web Metalhead Zone v roce 2017 řekl: „Strach pro mě byl velkou motivací. Nejvíce mě děsila ztráta rodiny. To by bylo úplné dno, že by mě opustila rodina kvůli chování, které jsem si přivezl z cest. Manželka by mě vyhodila a žil bych sám, to jsem nechtěl.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Metallica (@metallica)

Jejich nejznámější píseň Nothing Else Matters složil frontman právě pro tehdy ještě přítelkyni Francescu. Když si s ní jednou volal z hotelového pokoje během jejich turné, pobrnkával si na kytaru náhodnou melodii. Na tuto skutečnost odkazují i slova písně: „Tak blízko, bez ohledu na to, jak daleko.“ Skladbu si zapsal a později k ní vymyslel i text. Původně ani nechtěl, aby vyšla veřejně, protože byla podle něj moc osobní a nehodila se do jejich drsného repertoáru. Ostatní členové skupiny ho ale nakonec přemluvili.

Nejslavnější písně této kapely, jako právě Nothing Else Matters, Whiskey in the Jar nebo Enter Sandman, se několikrát objevily i v show Tvoje tvář má známý hlas. Vystoupili s nimi Markéta Konvičková, Roman Vojtek a Tomáš Matonoha.

Celé díly show Tvoje tvář má známý hlas sledujte na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady