Komedie Ať žijí duchové! má mrazivé pozadí. Jaký osud postihl herce z populárního filmu?

Komedie Ať žijí duchové! má mrazivé pozadí. Jaký osud postihl herce z populárního filmu?
Zdroj: Archiv TV Nova

Hajný je lesa pán, je mládeží a zvěří milován… Kdo by neznal legendární píseň z filmu Ať žijí duchové!, kterou zpíval Dlouhý Jenda s kamarády už před čtyřiceti pěti lety. Dětská hudební komedie si získala diváky všech věkových kategorií a písničky, které složil Jaroslav Uhlíř, jsou nesmrtelné. Za kameru tehdy usedl Lubomír Lipský a na scénáři spolupracoval Zdeněk Svěrák.

Hrdiny veselé dětské hudební komedie jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku (Jiří Sovák) a jeho dcerky Leontýnky (Dana Vávrová), kteří obývají zchátralý objekt, a mnoha povolaných trpaslíků se jim podaří dosáhnout cíle –⁠ hrad je opraven a předán do péče dětí. Z Leontýnky, která si stěžuje na osud nesmrtelných bytostí, se díky kopretině darované Dlouhým Jendou (Jiří Procházka) z lásky stane normální dívka...

Bohužel nesmrtelnost bývá jen v pohádkách a v běžném životě o milované osoby přicházíme. Dana Vávrová zemřela v pouhých jednačtyřiceti letech, kdy podlehla zákeřné nemoci. Žila v Mnichově s kameramanem a režisérem Josephem Vilsmaierem, se kterým vychovávala tři dcery. Smutný osud postihl také Tomáše Holého, který zemřel při autonehodě.

Galerie

​Ve filmu dětem nechyběla odvaha, se kterou se pouštěly za dobrodružstvím. Zpočátku hrdinům hrad, kde bydlela Leontýnka s otcem, naháněl strach. Především, když se na něj vydaly po setmění. Po zjištění, kdo v něm žije, je ale obavy přešly. Na hrad se vydejte i vy! Pro natáčení si tvůrci vybrali zříceninu hradu Krakovec nedaleko Rakovníka, kde si užijete prohlídku s Leontýnkou. A nezapomeňte se pořádně rozhlížet, třeba na vás vykoukne trpaslík nebo vám někdo podá kopretinu.

Hudební komedii Ať žijí duchové! najdete na Voyo! 

Sdílet
  • #Dana Vávrová
  • #Tomáš Holý

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady