Natáčení filmu Velký Gatsby – luxus, drahé šperky, ale i zranění! Hádejte, kolik stála diamantová čelenka!

Natáčení filmu Velký Gatsby – luxus, drahé šperky, ale i zranění! Hádejte, kolik stála diamantová čelenka!
Zdroj: Archiv TV Nova

Jak vznikal úspěšný film velký Gatsby s vynikajícím Leonardem DiCapriem? Podívejte se na největší zajímavosti spojené s tímto snímkem!

Příběh se odehrává ve dvacátých letech 20. století v New Yorku, kdy se pořádaly okázalé večírky, alkohol tekl proudem a všude byly přítomné krásné ženy. Vypravěčem je Nick Carraway (Tobey Maguire) z amerického středozápadu, který se zabydlí na Long Islandu nedaleko rezidence tajemného mladého milionáře Jay Gatsbyho (Leonardo DiCaprio).

FOTO:  Archiv TV Nova

– Krásných dam v okázalých róbách bylo ve filmu nesčetně. Návrhu kostýmů se ujala italská návrhářka Miuccia Prada, která spolupracovala na kolekci více než 40 koktejlových a večerních šatů pod značkou Miu Miu a Prada.

– Spousta dámských kostýmů byla inspirována dobovými módními magazíny, ale ve skutečnosti je nikdy nikdo nenosil, protože se objevily pouze na fotografiích v těchto magazínech. To pánská móda byla mnohem více autentická.

– Ke krásným ženám neodmyslitelně patří i luxusní šperky, o které se postarala firma Tiffany & Co. Diamantová čelenka, kterou měla na jednom z večírků Daisy, stála v přepočtu neuvěřitelných 3 800 000 korun.

–Většina filmu byla natočena v ateliérech se zeleným nebo modrým plátnem, což je pro herce neskutečně složité, protože musí reagovat na pozadí i předměty, které nemají před sebou. Pozadí a kulisy byly později přidány pomocí vizuálních efektů.

– Titulní postava filmu Jay Gatsby (Leonardo DiCaprio) se ve filmu objeví až po 30ti minutách.

Galerie

– Během natáčení se stalo i jedno kuriózní zranění – režiséra udeřil jeřáb do hlavy.

– Leonardo DiCaprio a Tobey Maguire jsou skutečně přátelé, a to už od dětství.

– Leonardo DiCaprio přiznal, že si nebyl jistý tím, jestli je ten pravý, kdo by měl ztvárnit postavu tohoto kultovního díla americké literatury. Byl názoru, že každý čtenář má svou vlastní představu o tom, jak by měl hlavní hrdina vypadat, a z toho měl pochopitelně respekt. Režisér Baz Luhrmann ho tak musel hodně přemlouvat, aby se s ním na filmu o americkém snu vůbec podílel.

Film Velký Gatsby můžete vidět v sobotu 14. ledna v 17:35 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NESTÁRNOUCÍ idol mnoha žen: Připomeňte si nejznámější role Richarda Gera!

Láska na plátně i ve skutečnosti! Co dalšího jste nevěděli o filmu Zápisník jedné lásky?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady