STRHUJÍCÍ HISTORICKÉ DRAMA: Která slavná herečka měla původně hrát roli královny?

STRHUJÍCÍ HISTORICKÉ DRAMA: Která slavná herečka měla původně hrát roli královny?
Zdroj: TV Nova

V jednom mezinárodním průzkumu se umístila mezi deseti nejvýznamnějšími Brity. Kdo to je? Anglická královna Alžběta I. Nenechte si ujít historické drama, které popisuje zlatý věk Anglie za její nelehké vlády.

Ještě za svého života se stala legendou. Její slávu šířili spisovatelé, básníci, autoři divadelních her i filmoví tvůrci. Alžběta se hned na počátku své vlády obklopila schopnými rádci, z nichž někteří nakonec zůstali v jejích službách téměř po celých 44 let jejího panování.

Životopisný film poutavě vypráví příběh schopné panovnice, která unikla atentátu, vzdala se své lásky, popravila sestřenici a to vše pro svoji zemi. Zlatý věk líčí vrcholné období její vlády v druhé polovině 16. století. Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II. Bezpečí nenachází ani doma v Anglii, kde proti ní intrikují katolíci, podporovaní skotskou královnou Marií Stuartovnou. Alžběta musí řešit také otázku nástupnictví, protože jako neprovdaná královna bez dětí, nemá zákonného nástupce...

Galerie

CO JSTE O FILMU MOŽNÁ NEVĚDĚLI:

1. Za rok 1998 byly dvě herečky nominovány na Oskara za tutéž roli. Druhou nominaci si odnesla Judi Dench za ztvárnění královny Alžběty v Zamilovaném Shakespearovi.

2. Na natáčení filmu se podílela i češka Petra Novotná. Dělala zde tzv. horse wranglera, což je člověk, který má na starosti koně a jejich výstup ve filmu.

3. Hlavní role byla nabídnuta i Nicole Kidman.

4. Hned zpočátku filmu projíždí Alžběta pod známým mostem „Bridge of Sighs“ ve studentském městě Cambridge, ačkoliv byl tento most postaven až v roce 1831 (zhruba dvě století po smrti královny).

5. Film Královna Alžběta byl nominován na 7 Oskarů (Masky, Nejlepší film, Výprava, Kamera, Kostýmy, Hudba, Herečka v hlavní roli). Od akademiků si nakonec odnesl pouze jeden , a to za masky.

Britský film oceněný Oskarem můžete sledovat v sobotu 7. 1. od 20:00 na Nova Cinema.

ČTĚTE TAKÉ:

NEUVĚŘITELNÉ: Tyhle filmové chyby by ve snímku „Od kolébky do hrobu“ neměly co dělat! Všimli jste si jich?

Vyrůstal v hollywoodském ghettu, ale stejně se stal nejslavnějším hercem planety! Víte, o kom je řeč?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady