Léto na české vlně: Hastrman, Bábovky i Teroristka s Janžurovou

Mezi hvězdami českého filmového nebe je krásně! Na Voyo aktuálně najdete prázdninové novinky, které vám zpříjemní propršené dny i horké letní večery.

Hastrman

Když se výstřední baron Johann Salmon de Caus vrátí z ciziny do země svých předků, jen málokdo by pod drahými šaty vytušil jeho strašlivé tajemství. Kromě zámku a přilehlých rybníků zdědil i sadu hrnečků s lidskými dušemi. Stejně jako jeho otec je totiž hastrmanem. Co s ním udělá krásná a nespoutaná Katynka?

FOTO:  TV Nova

V Hastrmanovi si užijete nejen uhrančivého Karla Dobrého, skvělého Jiřího Lábuse, ale i krásnou Simonu Zmrzlou, která vám stejně jako hastrmanovi zamotá hlavu.

Jak jsme hráli čáru

Od doby, co rodiče Petra emigrovali do Vídně, musí vyrůstat u svých prarodičů (Milan Lasica a Libuška Šafránková). Malý Petr se ale přesto vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se „přes čáru“ dostat za rodiči. Jeho dětsky ilegální přechody hranic mu kazí nejen pohraničník (Ondřej Vetchý), ale i parta černogardistů, která si libuje v trápení slabších dětí. 

FOTO:  TV Nova

​​V hlavní roli uvidíte Richarda Labudu, vnuka legendárního Mariána Labudy. Ten se s dědečkem před kamerou nesetkal, protože tato role byla už dlouho před natáčením slíbena Milanu Lasicovi. Právě jeho a Libušku Šafránovou zde uvidíte v jedné z jejich posledních rolí.

Bábovky

Předloha veleúspěšné knihy Radky Třeštíkové se v roce 2020 dočkala filmového zpracování. Před kameru se objevilo více hvězd, než se jich kdy vystřídalo na slavném letenském balkóně. Za zmínku stojí Jana Plodková, Ondřej Vetchý, Táňa Pauhofová, Marek Taclík nebo Barbora Poláková, která k filmu nazpívala i titulní píseň. Bábovky ukazují osudy žen, které spolu propojí náhoda, lásky, nenávist i dobře skrývaná tajemství. 

FOTO:  TV Nova

Teroristka

Proč je Iva Janžurová legendou českého filmu v osmdesáti letech? Přesvědčí vás o tom snímek Teroristka. Iva se v roli důchodkyně rozhodne vzít brokovnici i právo do svých rukou a vypořádat se s lokálním arcizlounem (Martin Hofmann). S nesnadnou dráhou na pole zločinu jí pomáhá i její bývalý žák v podmínce v podání Pavla Lišky, který ji jako zkušený gangster zásobuje radami.

FOTO:  nova.cz

Natáčení probíhalo v chatové oblasti v okolí Berounky. A Iva Janžurová se kvůli roli dokonce naučila střílet! 

Toman

Neuvěřitelný a pravdivý příběh odkrývá nejen temnou stránku poválečných československých dějin, ale ukazuje i fantastického Jiřího Macháčka v jedné z jeho životních rolí. Když šéf zahraniční rozvědky dostane za úkol sehnat peníze pro komunistickou stranu, která jí pomůže vyhrát volby, neštítí se vydírat nejvyšší představitele vlády ani organizovat přechod Židů do Palestiny za vysoké poplatky. 

FOTO:  TV Nova

​Skvělý film Ondřeje Trojana představuje napínavý thriller, který si rozhodně nesmíte nechat ujít.   

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady