Poznáte ji? Dnes je jednou z nejznámějších amerických hereček a na kontě má dva Oscary!

Poznáte ji? Dnes je jednou z nejznámějších amerických hereček a na kontě má dva Oscary!
Zdroj: profimedia.cz

Krásná a talentovaná herečka, která v mládí vypadala jako Pipi dlouhá punčocha, začala svou hereckou kariéru v útlém věku. Poznáte, o jakou slavnou krásku jde?

FOTO:  TV Nova

A malá nápověda na začátek. Hereckou kariéru odstartovala jako malá osmiletá holčička, když se poprvé objevila v celovečerním snímku Menace on the Mountain (1970). A jelikož se mladičká herečka osvědčila, byla obsazována do dalších a dalších rolí. Ve čtrnácti letech byla dokonce nominovaná na Oscara za roli ve snímku Taxikář!

FOTO:  isifa.com

Pokud jste tipovali Jodie Foster, měli jste pravdu. Celým jménem Alicia Christian „Jodie“ Foster se narodila 19. listopadu 1962 v americkém Los Angeles. Jodie za svou hereckou kariéru získala dva Oscary, a to za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmech Znásilnění a Mlčení jehňátek. Na svém kontě má také dva Zlaté glóby. Kromě herectví je známá jako režisérka a producentka.

Galerie


A když zrovna herečka má nějaký ten volný čas, ráda cvičí jógu, karate a mezi její další koníčky patří například sbírání černobílých fotografií. Jodie má dva syny, čtrnáct let žila s producentkou Cydney Bernardovou, v roce 2008 se s ní ale rozešla a roku 2014 uzavřela sňatek s Alexandrou Hedisonovou.

FOTO:  isifa.com


A právě tuto slavnou herečku můžete vidět už dnes 2. 1. na Nova Cinema ve 20:00 ve snímku Kontakt, ve kterém po boku Matthewea McConaughea hraje Ellie Arrowayovou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TI ZESTÁRLI! Jak se změnili herci sitcomu Krok za krokem po 25 letech?

Dvojčata Olsenova odhalila své tajemství: Nejúspěšnější ve filmu je jejich mladší sestra!
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady