FILM POSEL BUDOUCNOSTI: Kdo měl původně ztvárnit hlavní roli filmového propadáku?

FILM POSEL BUDOUCNOSTI: Kdo měl původně ztvárnit hlavní roli filmového propadáku?

Hollywoodský herec Kevin Costner si před mnoha lety zahrál v postapokaliptickém dobrodružném filmu, který i režíroval. Muž, který putuje krajinou a díky své povaze a odhodlání dává vzniknout legendě, ke které jednotlivé kmeny vzhlížejí s nadějí a respektem. Neuvěříte, který oskarový herec si měl původně zahrát hlavní roli!

Podobné osady jako z časů Divokého Západu, jsou plné lidí, kteří mají strach z drancování "samozvané armády" Holnistů a čekají, až je někdo zbaví této hrozby, Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. 

Kevin Costner putuje krajinou jako tajemný tulák se svým mezkem, živí se přednesem Shakespearovskými dramaty a při jednom z takovýchto vystoupení je zrekrutován do oné armády. Podaří se mu ovšem utéct a schovat se do poštovního auta. Tam si oblékne uniformu mrtvého pošťáka a přichází do městečka Pineview, kde jej všichni za poštovního úředníka považují. 

Jako poštovní úředník obnovené vlády Spojených států začíná mezi lidmi šířit naději a víru v jednotu. Umožní lidem, dívat se do budoucnosti s notnou dávkou tolik potřebného optimismu. Jenže to se v žádném případě nebude veliteli armády Holnistů líbit. Jak bude krutý vládce tuto situaci řešit?

CO JSTE MOŽNÁ NETUŠILI:

Natáčení probíhlo ve Washingtonu, Oregonu, Tuscomu, Arizoně nebo na ostrově Fidalgo.

Film měl původně režírovat Ron Howard a hlavní úlohu měl ztvárnit Tom Hanks.

Kevin Costner jako režisér, obsadil obě své děti do filmu. Malé děvče, které v jedné scéně zpívá americkou hymnu, je jeho dcera a chlapec, který se objevuje v posledním záběru je jeho syn.

Roku 1998 získal film 5 Zlatých malin, a to v kategoriích Nejhorší film, Nejhorší režisér, Nejhorší scenář, Nejhorší herec v hlavní roli a Nejhorší filmová piseň. V roce 2000 byl na tuto cenu nominovaný jako nejhorší film desetiročí, nakonec ji ale získal film Showgirls z roku 1995.

Posel budoucnosti si z celosvětových pokladen kin odnesl žalostných 18 milionů dolarů, což vedlo k umístění na seznam největších propadáků všech dob.

Tento režisérský počin Kevinu Costnerovi sice nevyšel, ale nic to nemění na faktu, že jako herec ve filmu předvedl skvělý výkon. Příběh Posla budoucnosti uspokojí všechny patrioty, neboť film je patriotismem prodchnutý od začátku až do konce.  

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tahle tajemství jste o filmu Slavnosti Sněženek nevěděli: Opilí herci během natáčení i spisovatel Bohumil Hrabal v roli herce!

TO VÁM NEDÁ SPÁT! Nepřesnosti v Přátelích, nad kterými zůstává rozum stát: Co scénáristům uniklo?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady