Nejslavnější role Carrie Fisher: Kde všude si princezna Leia zahrála? Objevila se i v kultovním seriálu!

Nejslavnější role Carrie Fisher: Kde všude si princezna Leia zahrála? Objevila se i v kultovním seriálu!
Zdroj: Profimedia

Do srdcí fanoušků Hvězdných válek se zapsala jako rebelka princezna Leia, málokdo z nich by však dokázala vyjmenovat její další filmové role. Kde všude se slavná herečka objevila?

Carrie Fisher se narodila do slavné rodiny, takže měla po kom zdědit talent – její matka, herečka Debbie Reynolds, byla nominovaná na Oscara, její otec Eddie Fisher, který rodinu záhy opustil, je držitelem Zlatého glóbu.


Debutovala už v devatenácti letech v romantické komedii Šampón a hned dva roky na to se proslavila jako princezna Leia. Režisér George Lucas zcela neznámou herečku obsadil do jedné z hlavních rolí a dobře udělal! Carrie se objevila také ve dvou pokračováních Hvězdných válek a stala se celebritou první kategorie, jelikož film se stal kasovním trhákem a dodnes má celá sága obrovskou fanouškovskou základnu.

Carrie však bohužel své rychle nabyté slávy nedokázala pořádně využít a osobní problémy ji dohnaly až k drogové a alkoholové závislosti. Větší roli si zahrála po boku Toma Hankse ve filmu Lidé z předměstí nebo v Když Harry potkal Sally, dále se však objevovala spíše ve vedlejších filmových rolích (Vřískot 3, Jay a mlčenlivý Bob vrací úder), v seriálech (Catastrophe, Fraiser) nebo filmech předem určených pro televizi. Mihla se také v malé roličce v kultovním seriálu Sex ve městě, kde si zahrála samu sebe.

FOTO:  Profimedia

Kromě toho účinkovala v bezpočtu dokumentů o fenoménu Star wars, jezdila na setkání s fanoušky... Nálepky  „princezna Leia“ se nikdy nezbavila. Carrie Fisher zemřela v úterý 27. 12. 2016 brzy ráno na následky těžkého infarktu. V tomto roce zemřel také Kenny Baker, který v Hvězdných válkách „obsluhoval“ robota R2D2 nebo Erik Bauersfeld, který ztvárnil admirála Ackbara.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Je možné změnit běh života a překonat osud? O tom se nás snaží přesvědčit kultovní film!
10 věcí o Matrixu, které jste nevěděli. Jak dnes vypadají jeho herci?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady