ĎÁBELSKÝ JACK NICHOLSON: Čím se mu podařilo prorazit a co před ním tajila jeho babička?

ĎÁBELSKÝ JACK NICHOLSON: Čím se mu podařilo prorazit a co před ním tajila jeho babička?

Jack Nicholson je vynikající herec, který již ztvárnil širokou škálu rolí. Jak se mu dařilo jako ďábelskému milenci, který dokázal svést několik žen najednou?

Čarodějky z Eastwicku, volná adaptace knihy Johna Updikea, vypráví příběh tří žen, které se zamýšlejí nad vztahy mezi oběma pohlavími a sní o dokonalém muži. Jeden takový, i když trošku ďábelský, zrovna dorazil do města…A to ne zcela náhodou po dámském večírku plném kouzel a toužebných přání. Plánuje jednu po druhé svést? Každopádně se všemi třemi udržuje velmi netradiční milenecký poměr, což samozřejmě pobuřuje celé město Eastwick a jeho obyvatele.

Nutno dodat, že film byl divácky úspěšný především díky skvělému hereckému obsazení. V bizarní komedii s hororovými prvky si zahrála samá herecká esa. Čarodějky ztvárnily zpěvačka Cher, herečky Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer. Ďábelského milence si zahrál svůdný Jack Nicholson, který se také stal nejvýraznější hereckou postavou. Roli si velmi užíval!

FOTO:  Nova.cz

TOHLE JSTE O JACKU NICHOLSONOVI URČITĚ NEVĚDĚLI!

Jeho prostřední jméno je Joseph.

Slavný herec se narodil padesát mil od domova, protože jeho matka byla příliš mladá, otec nebyl tak úplně jistý a jeho babička ve snaze uchránit rodinu před ostudou vychovala Jacka jako svého syna. Celou pravdu se Jack dozvěděl až ve třiceti sedmi letech.

Jeho první šoubyznysová práce byla pro MGM jako asistent, později se dostal do uměleckého oddělení. Kreslil seriálové postavičky z animovaného seriálu Tom a Jerry.

První Nicholsonův Oscar přišel po roli vzpurného duševně nemocného pacienta v roce 1975, díky filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, přičemž Jack nebyl první ani druhou volbou režiséra. Roli dostal až potom, co ji Marlon Brando, Gene Hackman, Burt Reynolds a James Caan hrát odmítli.

Nicholson byl ženatý jen jednou, s herečkou Sandrou Knight, a to v letech 1962–1968. Narodila se jim dcera Jennifer.

Na film Čarodějky z Eastwicku se můžete dívat 28.12. od 23:45 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJ zajímavosti z Mentalisty: Hypnotizuje lidi Simon Baker i ve skutečnosti?

PODIVUHODNÉ CHYBY: Co tvůrcům filmu s Bradem Pittem nevyšlo? Všimli jste si několika filmových chyb?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady