TO VÁM NEDÁ SPÁT! Nepřesnosti v Přátelích, nad kterými zůstává rozum stát: Co scénáristům uniklo?

TO VÁM NEDÁ SPÁT! Nepřesnosti v Přátelích, nad kterými zůstává rozum stát: Co scénáristům uniklo?
Zdroj: oficiální zdroj/ thinkstockphotos

Jen těžko byste hledali člověka, který v životě neslyšel o kultovním seriálu Přátelé. Životy šestice kamarádů žijících v New Yorku diváky baví už přes dvacet let. Co ale scénáristé tak úplně nevychytali nebo záměrně zatajili?

Seriál Přátelé se poprvé na televizních obrazovkách objevil v roce 1994. Od té doby se stal opravdovým kultem, na jehož popularitu se (mnohdy neúspěšně) snažily navázat další seriály podobného typu. Můžete si myslet, že znáte seriál Přátele nazpaměť, všimli jste si ale těchto nepřesností?

1. Na začátku první série bydleli Joey a Chandler a Monica s Rachel v bytech s čísly 4 a 5. Až v průběhu sezóny si ale scénáristé uvědomili, že když jsou ve vyšších patrech, měla by být vyšší i čísla na dveřích bytů, a tak bez jakéhokoliv vysvětlení najednou přátelé bydlí v bytech 19 a 20.

2. Určitě si pamatujete na ikonickou scénu, kdy Rachel vejde do kavárny ve svatebních šatech, protože právě opustila muže před oltářem. Oním mužem byl Barry Finkel. Když si ale poté její bývalá nejlepší kamarádka, se kterou ji Barry podváděl, tohoto muže bere, jmenuje se najednou Barry Farber. Udělal někdo fatální záměnu jmen a přišlo se na to až příliš pozdě?

3. Nikdo v seriálu neví, jak je starý! Všimněte si, že hercům je většinou tolik let, kolik se zrovna scénáristům hodí do krámu. V díle, kdy jde Ross, Chandler a Joey pařit s Gandalfem, Joey poznamenává, že je všem stejně – 29. V jiném díle ale Monica poznamenává, že je jí 26 a Joeymu 25. To by ale znamenalo, že je 25 i Rossovi, přitom Ross je její starší bratr!

4. Když už jsme u Rossova věku, tento sličný archeolog zjevně uzavřel smlouvu s ďáblem, protože během řad 3, 4 a 5 (přestože se za tu dobu vystřídají troje Vánoce a trojí Díkůvzdání) nezestárne a celou dobu tvrdí, že je mu 29 let. Tento fakt je o to více zarážející, že má podle scénáristů narozeniny dokonce dvakrát do roka – jednou v seriálu tvrdí, že v prosinci, jednou se zmíní, že 18. října.

5. Seriál měl celých 10 řad, za celou dobu prošly interiéry bytů hlavních hrdinů spíše kosmetickými změnami, zato v exteriérech se děly věci! Balkón Monicy a Rachel je v každé řadě jinak velký a budova, která stála naproti nim, byla nejspíše celá srovnána se zemí a opět přestavěna. Jak jinak si vysvětlit, že když se všichni přátelé dívají do bytu ošklivého naháče, vypadá budova určitým způsobem, ale když se poté Ross nastěhuje do téhož bytu, vypadá vše naprosto, ale naprosto odlišně?

6. Ross, Chandler i Joey jsou velkými fanoušky filmu Smrtonosná past, jak je tedy možné, že nepoznají Bruce Willise, když se s ním setkají? V Přátelích se často objevovali známí herci, kteří si zahráli epizodní roličky nebo štěky (např. Jean Claude Van Damme si zahrál sám sebe), Bruce Willis se ale objevil ve více dílech a měl větší roli – zahrál si otce Roosovy přítelkyně Elizabeth. Údajně si v seriálu zahrál proto, že prohrál sázku s Matthewem Perrym, představitelem Chandlera.

7. V seriálu se také objevila spousta chyb – měnící se předměty na pozadí, objevující a mizející předměty v rukou hlavních hrdinů i měnící se oblečení ve scénách, které by na sebe měly navazovat, ale samozřejmě nikdo není neomylný a seriál vysílal dlouhých 10 řad, je tedy jasné, že sam tam nějaký ten detail na place unikne. Co se však týče věcí v konzistenci děje, ty by měly být dopředu řádně promyšlené, nemyslíte?

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
UŽ JE TO 22 LET: Takhle se změnili herci z PŘÁTEL!
Účes Jennifer Aniston změnil svět kadeřnických salonů! Co dalšího jste nevěděli?

Sdílet

Nejnovější videa