• TV Nova
  • Překvapivá fakta animovaného hitu Ratatouille. Věděli jste, že za ním stojí český režisér!?

Překvapivá fakta animovaného hitu Ratatouille. Věděli jste, že za ním stojí český režisér!?

Překvapivá fakta animovaného hitu Ratatouille. Věděli jste, že za ním stojí český režisér!?

Ve snovém studiu Pixar pokaždé vzniknou animované filmové skvosty a u filmu Ratatouille tomu není jinak. Vítejte ve světě, kde může vzniknout poněkud bizarní přátelství mezi krysou a člověkem!

Remy je krysa. Vždycky měl neobyčejně vyvinutý čich a na hlodavce hodně neobvyklý sen o tom, že se stane kuchařem. Nenechá se zastavit žádnými překážkami, které můžou krysu v kuchyni potkat a jde si jasně za svým cílem. Toho mu pomůže dosáhnout nešikovný vynašeč odpadků Linguini. Že to zní zvláštně? Přečtěte si ještě těchto několik zajímavostí! Vypadá to, že pracovat v Pixaru musí být splněný sen!

- Ratatouille je francouzská specialita, která se vaří z opečených a podušených plátků lilků, cukety, papriky a rajčat. Pixar si tuto dobrotu vybral jako název filmu především proto, že v ní zaznívá anglické slovo pro krysu  – Rat.

- Tvůrci filmu si pozvali na pomoc několik specialistů na krysy, aby jim pomohli vytvořit dokonalou kopii té opravdové. Chtěli vytvořit autentické pohyby uší, čenichu, ocasu... Zkrátka každá čast krysího těla musela být uvěřitelná.

- Členové štábu se účastnili kurzů vaření a týden bydleli v hotelu přímo v Paříži, aby lépe pochopili, jak tam funguje opravdový život a mohli tak tuto zkušenost promítnout i do filmiu. Kurzy vaření byly nezbytné proto, aby věděli, jak to funguje v opravdové kuchyni.

- Jan Pinkava je Čech, který se podílel na režii filmu. Poprvé přišel s myšlenkou natočit podobně laděný snímek již roku 2001. Výroba se však neubírala správným směrem, a tak roku 2005 odpovědnost za režii a produkci převzal režisér Brad Bird, který mírně přepsal původní scénář.

- Na těle krysího kuchtíka Remyho je 1 150 070 chlupů vytvořených počítačem.

- Aby výtvarníci viděli, jak vypadá mokrý kuchař, oblékli skutečně jednoho z kolegů do uniformy a nechali ho vykoupat v bazénu. Poté pozorovali, jaké části oblečení se přilepí na tělo a jaké ne.

- Ve filmu se objeví výloha s mrtvými krysami. V Paříži skutečně existuje, patři deratizační firmě, která sídlí na stejném místě už od roku 1872.

- Brad Bird je také reřisérem filmu Úžasňákovi. Do filmu Ratatouille si odskočil zloduch Bomb Voyage, který se nenápadně mihne v záběru z pařížské ulice. Logo Úžasňákových najdeme také na trenýrkách kuchtíka Linguiniho, když si v jedné scéně s Rémym na zlomek vteřiny rozepne kalhoty.

- Ve filmu zazní hlas samotného režiséra filmu Brada Birda, který zde namluvil menší roli číšníka. Není to ale Birdův první dabing. Už v Úžasňákových jeho hlasem promlouvala Edna Módní! To jste nečekali, že?

 

Sledujte české filmy online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Honza málem králem po 40 letech: Poznáte slavné české herce? Takhle se změnili!

TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady