• TV Nova
  • Honza málem králem po 40 letech: Poznáte slavné české herce? Takhle se změnili!

Honza málem králem po 40 letech: Poznáte slavné české herce? Takhle se změnili!

Honza málem králem po 40 letech: Poznáte slavné české herce? Takhle se změnili!
Zdroj: Isifa / Archiv

Oblíbená česká pohádka Honza málem králem oslaví zanedlouho 40 let. Za tu dobu se samozřejmě řada herců změnila a jen stěží byste je teď poznali. Tak schválně, kteří herci byli součástí této pohádky?

Píše se rok 1977, kdy spatřila světlo světla pohádka Honza málem králem. Na film se přišlo v té době podívat přes milión diváků, což bylo tehdy považováno za velký úspěch.

Hlavní postavou je samozřejmě Honza, o kterém si všichni myslí, že je hloupý, ale opak je pravdou. Honza, kterého ztvárnil Jiří Korn, vyrazí do světa, aby získal princeznu a půl království k tomu. Nikdo ani v hloubi duše nevěří, že by se mu to mohlo podařit! Honza si ale nakonec za svou vyvolenou vybere Marušku, kterou ztvárnila Naďa Konvalinková, do které se na první pohled zamiloval.

Zub času je bohužel neúprosný, a tak je jasné, že se oba hlavní představitelé za necelých 40 let hodně změnili! Poznali byste v nich teď statečného Honzu a nesmělou Mařenku?

Jiří Korn

FOTO:  isifa.com

Naďa Konvalinková

FOTO:  Mediafax

Původně měla roli princezny hrát Hana Zagorová, ale nakonec odmítla. A Honzu měl ztvárnit Luděk Sobota, který sice účinkování ve filmu neodmítl, ale v té době měl zakázáno vystupovat. Mohl tak vzniknout úplně jiný film, že?

Vzpomínáte na takzvané „kvítečkové“ šaty, které měla na sobě Maruška? Tak právě tyto šaty daly kostymérům hodně zabrat. Kvítky byly nakonec připevněné na drátkách.

FOTO:  TV Nova

Celá pohádka se bohužel neobešla bez zranění. Jiří Korn, tedy Honza, během natáčení jedné scény zlomil Valerii Kaplanové, která hrála kmotru Smrtku, dvě žebra. To muselo bolet!

Galerie

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZAČNĚTE SE TĚŠIT: Nový seriál televize Nova bude plný akce! Koho v něm uvidíte?

TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?
 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady