Homosexuál? Heterosexuál? Při natáčení Casanovy měl Heath Ledger nečekaný problém

Homosexuál? Heterosexuál? Při natáčení Casanovy měl Heath Ledger nečekaný problém
Zdroj: Oficiální zdroj

Italský intrikán, špión, diplomat a nepolapitelný svůdník Giacomo Casanova se stal legendou. Jak se s jeho ztvárněním popral talentovaný herec Heath Ledger? Nebylo to jednoduché!

Heath Ledger byl bezpochyby neskutečně talentovaný herec s neuvěřitelným potenciálem. Ztvárněním Jokera ve filmu Temný rytíř si vysloužil neuhasínající slávu a několik ocenění. Jak se ale vypořádal s rolí nepolapitelného svůdníka Giacoma Casanovy? V jednom z rozhovorů o tomto fimu Heath Ledger řekl: „Je to pro mě docela velký tematický odklon, protože se jedná o snímek, který je nepokrytě komediální.“ – ano, tématický odklon to celkem byl. Heatha většinou ztvárňoval trochu jiné role, ale rozhodně to nebylo šlápnutí vedle. Herec se s tímto oříškem vypořádal skvěle!

Heath je známý tím, že se do svých rolí ponořuje do hloubky a zkoumá psychologii svých postav. Není známo, jestli se Heath vžíval do role tím způsobem, že sváděl desítky žen, nebo jestli se po jeho vzoru stal právníkem, vojákem či filozofem, ale jedno je jasné. Heath Ledger se do našich pamětí navždy zapsal jako filmové ztělesnění promiskuitního Giacoma Casanovy, který nás rozhodně nenechává chladnými!

Přečtěte si k filmu Casanova nekolik zajímavostí!

Heath Ledger se nikdy nenechal zaskakovat kaskadéry. Všechny riskantní a akční záběry si chtěl natočit sám. 

Skutečný Giacomo Casanova strávil posledních 13 let v České republice na zámku Duchcov! Zde dokonce sepsal své slavné paměti a také tu zemřel.

Na diváky Heath mohl působt možná trochu schizofrenicky. Ve stejnou dobu běžely v kinech dva filmy s tímto skvělým hercem – Casanova a Zkrocená hora. Ve Zkrocené hoře si Heath zahrál homosexuálního kovboje, tak je pochopitelné, že diváci mohli být trochu zmatení.

Galerie

Filmoví tvůrci si do role Casanovy původně představovali muže mezi 30–50 lety, aby to vypadalo, že tento záletník už má něco odžito, ale jakmile Heath Ledger přišel na casting, bylo rozhodnuto. Režisér i ostatní tvůrci byli okouzleni Heathovým šarmem a role připadla jemu.

Švédský režisér Lasse Halström se do světové kinematografie výrazně zapsal filmem Pravidla moštárny, kde si zahrál filmový Spider-man Tobey Maguire.

V počáteční scéně Casanova utíká od výslechu a proskakuje otevřeným oknem do Benátské univerzity, která ve skutečnosti vůbec neexistuje. Budova na kterou skočí je „Teatro Olimpico“, což je jedno z prvních renesančních divadel a nachází se v Římě.

Casanova byl sice skutečná postava, ale mnoho dalších postav ve filmu je naprosto smyšlených.

Nezapomeňte se na film Casanova dívat dnes ve 20:00 na Nova Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Věděli jste to? Oscarový Heath Ledger se proslavil díky filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím!

Slavný film Armageddon vůbec nemusel být natočen. Liv Tyler létala během natáčení do Česka!

Sdílet

Nejnovější videa

Články